REKLAMA

Młodzież z ZSP 1 już uczciła Niepodległą

Już w piątek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 kadra pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich zainaugurowali obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości wspólnie śpiewając hymn narodowy.

REKLAMA

Ten patriotyczny akcent wpisuje się w cykl wydarzeń odbywających się w naszym powiecie w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie spotkanie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, organizacji społecznych i politycznych oraz mieszkańców Końskich pod Pomnikiem Wdzięczności, by oddać hołd bohaterom walczącym o odrodzenie Ojczyzny, a następnie wspólnie przemaszerować na uroczyste nabożeństwo do kolegiaty Św. Mikołaja.

REKLAMA

Dodatkowo społeczność szkolna ZSP Nr 1 przypomni wydarzenia sprzed 105 lat podczas uroczystej akademii zaplanowanej na poniedziałek 13 listopada o godz. 12.45. Uroczystości przygotowane przez dyrekcję ZSP Nr 1 w pełni wpisują się w program wychowania patriotycznego i poszanowania narodowej tradycji.

Tekst i foto: Adam Kubka (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz