Mocna ekipa konecczan pojedzie na Mistrzostwa Europy w karate! [zdjęcia]

W sobotę w Skarżysku-Kamiennej odbyły się ogólnopolskie eliminacje do Mistrzostw Europy Karate młodzieżowców U20, kadetów U16 i seniorów open, które w październiku zostaną rozegrane we Wrocławiu. Czworo zawodników z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin uzyskało kwalifikacje.

W sobotnich eliminacjach wystartowało siedmiu zawodników z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin:

Jakub Owczarek zwyciężył  w kategorii -80 kg U20 i uzyskał kwalifikacje na ME. Natalia Cieszkowska wygrana w kategorii -60 kg U16 i zdobyta kwalifikacja na europejskich czempionat. Szymon Zych zajął drugie miejsce w kategorii -65 kg u165 i także pojedzie na Mistrzostwa Europy. Amelia Łyczek zdobył brązowy medal zapewniła sobie kwalifikację w kategorii -65 kg młodzieżowców, a warto dodać, że zawody w Skarżysku były jej pierwszym turniejem po uzyskaniu pełnoletności.

Oliwia Małecka także zdobyła brązowy medal, ale nie uzyskała kwalifikacji. W zawodach wzięli udział ponadtu Julia Juszyńska w kadetach -55 kg i Daniel Ciaś w seniorach open.

W październiku będziemy więc trzymać kciuki podczas Mistrzostw Europy za czterech reprezentantów Konecczyzny.