REKLAMA

Modernizacja wysypiska śmieci w Końskich [zdjęcia]

Dzięki planowanej inwestycji zamiast istniejącego od wielu lat składowiska, powstanie nowoczesny zakład zagospodarowania odpadów komunalnych.

REKLAMA

odpady końskie1

Wszystkie procesy technologiczne zostaną zhermetyzowane, co spowoduje wyeliminowanie uciążliwych zapachów, które mogą przedostawać się do otoczenia. Ten nowoczesny obiekt będzie spełniał wszystkie wymogi ochrony środowiska, przewidziane przepisami prawa polskiego i unijnego w zakresie przeróbki odpadów.

REKLAMA

Na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Końskich realizowany jest projekt „Rozbudowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Końskie przy ul. Spacerowej”. W ramach tej inwestycji powstaną m.in.: hala wielofunkcyjna do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, infrastruktura drogowa i magazynowa, punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, będą także przebudowane istniejące obiekty zakładu, powstanie

Od kilku miesięcy trwają prace przygotowawcze pod rozbudowę. Dla miasta jest to ogromna inwestycja, więc zarówno jej skala, jak i obszar działalności budzą u niektórych mieszkańców niepokój. Wielu z nich uważa, że zakład może niekorzystnie wpłynąć na środowisko. Lokalne władze jednak uspokajają tłumacząc, że przy modernizacji zostały użyte najnowsze technologie, a i wszystkie procesy będą odbywać się zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki. My do sprawy budowy zakładu gospodarowania odpadami z pewnością jeszcze wrócimy. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *