REKLAMA

Muzeum Ziemi Koneckiej w Końskich to kwestia czasu [zdjęcia]

W dawnej stolarni Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej ma zostać utworzone Muzeum Ziemi Koneckiej. W jego zbiorach znajdą się eksponaty między innymi z Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Koneckiej, którą opiekuje się konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

REKLAMA

Tak ma wyglądać budynek dawnej stolarni po przebudowie.

„Mamy już projekt środowiskowy, mamy pozwolenia na budowę, a raczej przebudowę trzech budynków po dawnej stolarni PGM. Cały czas ubiegamy się o zapewnienie finansowania dla tej inwestycji” – mówił burmistrz Krzysztof Obratański podczas sesji muzealnej zwołanej z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

Gmina Końskie złożyła nawet wniosek o dofinansowanie, ale przepadł on jednym punktem w rankingu. Mimo to będąc na liście rezerwowej projekt wciąż ma szansę na otrzymanie dotacji w przypadku problemów z którymś z wygranych zadań lub jeśli tylko w trakcie ich realizacji pojawią się oszczędności.

REKLAMA

Obecnie samorząd wspólnie z PTTK Końskie kompletuje eksponaty oraz dokumenty, które będą stanowić zbiór muzeum. Władze zakładają, że Muzeum Ziemi Koneckiej w dawnej stolarni powstanie w 2021 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *