REKLAMA

Muzeum Ziemi Koneckiej zyskuje dach. Wiemy jak będzie wyglądać [wideo]

Po pewnym okresie przestoju wznowiono prace przy przebudowie dawnej stolarni na potrzeby Muzeum Ziemi Koneckiej. Mowa o obiekcie, który znajduje się w Parku Miejskim w Końskich, tuż obok Urzędu Miasta i Gminy. 

REKLAMA

„W tej chwili trwa układanie konstrukcji więźby dachowej i deskowanie tego dachu. Z chwilą kiedy ten dach będzie już chronił wnętrze to myślę, że przyspieszeniu ulegną prace nad wykończeniem wnętrz. My czekamy jeszcze na to, by te prace uległy zaawansowaniu z punktu widzenia dostaw materiałów i ciężkiego transportu, ponieważ ostatnią rzeczą, która towarzyszyć będzie tej inwestycji będzie przebudowa całego tego otaczającego nas placu na parking, który będzie wspólny dla Urzędu Miasta, PGK i dla przyszłego muzeum. To duży parking na znaczną ilość pojazdów, a więc dla petentów korzystających z tego parkingu będzie to znaczne udogodnienie w stosunku do czasu przed remontem i czasu, w którym ten remont trwa” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wiadomo już także przynajmniej jak z zewnątrz będzie wyglądać nowe muzeum. Zaplanowano pozostawienie części starej, kamiennej elewacji –„W części, w której mamy budynek z kamiennego ciosu ona zostanie odsłonięta, tak jak to teraz widać – będzie tylko wzmocniona i zrobiona tak, by to nie kolidowało. W części bliżej zespołu pałacowego muzeum pokryte jest tynkiem i ten tynk zostanie odświeżony – natomiast tam nie będziemy odsłaniać, bo tu jest inna konstrukcja. To jest mur z pewnego rodzaju mieszanki: część to cegła, część to kamień. Nie jest to rzecz wysokiej trwałości i urody – to było otynkowane i będzie otynkowane” – opowiada włodarz Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że na wykonawcę przebudowy starego budynku, który znajduje się w Parku Miejskim wybrano konsorcjum firm Częstobud z Częstochowy oraz Budopol z Jaskrowa. Całość zadania, łącznie z budową parkingu ma kosztować około 6 milionów 737 tysięcy złotych, a umowny termin zakończenia robót to koniec stycznia 2023 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Muzeum Ziemi Koneckiej zyskuje dach. Wiemy jak będzie wyglądać [wideo]

  1. Gośka pisze:

    Kolubryniasta przybudówka do DK przy Partyzantów wyglada jak stodoła w rodzinnej wsi włodarza. Głosujecie na buraków to wprowadzają wam wiochę do miasta.

  2. waldek pisze:

    Kobieto , zajecia nie masz w domu tylko głupoty wypisujesz … No pomysl , chyba ze ta czynnosc sprawia ci ból .
    Zajmij sie lepiej czyms pozytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *