REKLAMA

Na Wojska Polskiego w Końskich powstaną dwa bezpieczne przejścia dla pieszych [wideo, zdjęci]

Gmina Końskie uzyskała 100 tys. zł dofinansowania na przebudowę dwóch newralgicznych przejść dla pieszych na ulicy Wojska  Polskiego. W poprzedni wtorek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Krzysztof Obratański podpisywał umowę dofinansowania tej inwestycji z programu „Razem Bezpieczni”.

REKLAMA

Gmina Końskie uzyskała finanse i niedługo rozpocznie budowę dwóch bezpiecznych przejść dla pieszych. Znajdą się one na ul. Wojska Polskiego: jedno w okolicy Targowicy Miejskiej i drugie na dojściu do Centrum Przesiadkowego.

REKLAMA

„I Targowica, i pobliskie centrum z Kauflandem w roli głównej, zawsze generowały spory ruch samochodowy. Dodatkowo teraz po powstaniu centrum przesiadkowego, i ruch samochodowy, i ruch pieszych, uległ znacznemu zwielokrotnieniu i w związku z tym poziom bezpieczeństwa warto było podnieść, warto było się starać. Tam powstaną takie punkty izolacji dla pieszych, rodzaj barierek zapobiegających nagłemu wtargnięciu na jezdnię. same przejścia będą doświetlone oprawami LED, zamontowane w nawierzchni będą takie lampki odblaskowe typu „kocie oczy” „ – mówi burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Krzysztof Obratański podpisywał umowę na dofinansowanie uzyskane z programu „Razem Bezpieczni”

Umowa opiewa na kwotę 100 tys. zł ze środków wojewódzkich, zaś pozostałe ok. 90 tys. zł dołoży gmina.

-„Teraz składaliśmy kilka wniosków, dwa z nich zostały objęte dofinansowaniem. Mam tutaj odrobinę satysfakcji, ponieważ w sumie z czterdziestu kilku wniosków, albo z czterdziestu kilku wnioskodawców, dziewięciu mogło dzisiaj towarzyszyć wojewodzie w podpisywaniu umów. Jednym z tych dziewięciu szczęśliwców jest Gmina Końskie” – wyjaśnia włodarz.

Lista projektów objętych dofinasowaniem z programu „Razem Bezpieczni”

Jest to drugie podejście gminy Końskie do programu „Razem Bezpieczni” zakończone sukcesem. Za pierwszym razem z funduszy wojewódzkich między innymi zrealizowano w Końskich budowę przejścia w okolicy wiaduktu na ul. Mostowej wraz z oświetleniem.

Zdjęcia (Urząd Miasta i Gminy Końskie):

REKLAMA

9 thoughts on “Na Wojska Polskiego w Końskich powstaną dwa bezpieczne przejścia dla pieszych [wideo, zdjęci]

 1. zenek pisze:

  a le wyczyn ,namalować zebre i postawić latarnie ,jest się czym chwalić,a co do przejść koło targowicy to są 4 przejścia od ronda na warszawskiej w kierunku dworca przesiadkowego zrobią 2 i będzie wielkie halo

 2. aaa pisze:

  gdzie komentarz o toalecie targowej zabronili ci opublikować

 3. Konecczanin pisze:

  Dla prostych ludzi wszystko jest proste…

 4. Nestor pisze:

  Jak Ty Dobry Boże mogłeś się pomylić i nie dać pieniędzy na plac zabaw.

 5. aaa pisze:

  kasa poszła na geotermie do torunia ,miało być tanio a jest 500% drożej ale bereciki się cieszą

 6. Mario pisze:

  Pani Burmistrzu, co z przejściami i skrzyżowaniem ul. 1 Maja z ul. Lipową gdzie od lat same wypadki a mieszkańcy monitowali problem od 14 lat… Czy naprawdę trzeba kolejnych tragedii i szkód? …

 7. Ararar pisze:

  A co stało się z sygnalizacją świetlną z Piłsudskiego? Czy po odpowiednim przystosowaniu nie mogłaby posłużyć w innych miejscach?

 8. Strażak pisze:

  W Sierosławicach może zamontują .

 9. aaa pisze:

  miasto pełne tajemnic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *