REKLAMA

Na żywo: Inauguracyjne sesje w naszych samorządach. Kto będzie starostą?

W poniedziałek w kilku gminach powiatu koneckiego (między innymi w Końskich, Stąporkowie i Radoszycach) odbywają się inauguracyjne sesje rad kadencji 2024-2029. Podobne wydarzenie będzie miało miejsce w powiecie koneckim, gdzie wybrany zostanie starosta oraz zarząd. U nas znajdziecie relację tekstową na żywo (prosimy o odświeżanie tego wpisu), a w godzinach popołudniowych także materiały wideo z poszczególnych sesji. Sesje w powiecie koneckim oraz gminie Końskie rozpoczną się o godzinie 10:00. Wydarzenia w starostwie możecie śledzić w transmisji na żywo TUTAJ, a to co dzieje się w urzędzie miasta podejrzycie TUTAJ.

REKLAMA

REKLAMA

15:05: Etatowym członkiem Zarządu Powiatu wybrany został Dariusz Banasik, nieetatowym Danuta Leśniewicz. 

15:00 W Radoszycach przewodniczącym Rady Miasta i Gminy wybrany został Jacek Zaleśny startujący z listy burmistrza Michała Pękali. Poparło go 12 radnych w 15 osobowym gremium. Leszek Myszkowskim jest wiceprzewodniczącym, drugim wiceprzewodniczącym Włodzimierz Pietruszewicz.

14:20 Grzegorz Piec na członków Zarządu Powiatu Koneckiego zgłosił: Dariusza Banasika (etatowy członek), Danutę Leśniewicz (nieetatowy członek). Trwa głosowanie.

14:10 Jarosław Staciwa został wicestarostą koneckim z poparciem 13 głosów. 2 głosy były nieważne.

13:35 Grzegorz Piec do stanowiska wicestarosty zaproponował Jarosława Staciwę.

13:30 Grzegorz Piec uzyskał 12 głosów poparcia i dalej będzie pełnił funkcję starosty koneckiego. Kamila Kubickiego poparło 4 radnych. 3 głosy były nieważne.

13:15 Ślubowanie na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Końskie złożył Krzysztof Obratański.

13:05 Regina Maciejczyk i Zbigniew Kucharski to nowi wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy w Końskich.

12:40 Rozpoczyna się wybór starosty koneckiego. Danuta Leśniewicz zgłosiła na to stanowisko Grzegorza Pieca. Krzysztof Jasiński wygłasza przemówienie, o tym że PiS choć wygrał to radni z tego ugrupowania nie głosują zgodnie z linią partii i decyzjami szefowej wojewódzkiej PiS Anny Krupki. Krzysztof Jasiński zgłasza kandydaturę Kamila Kubickiego, który otrzymał od partii uprawnienia do bycia pełnomocnikiem partii w regionie.

12:30 Wiceprzewodniczącymi w Radzie Powiatu Koneckiego wybrani zostali: Michał Cichocki i Marian Domagała.

12:05 Na wiceprzewodniczących rady w gminie Końskie zgłoszono Reginę Maciejczyk i Zbigniewa Kucharskiego.

11:55 W powiecie koneckim do funkcji wiceprzewodniczących zgłoszono Michała Cichockiego, Mariana Domagałę oraz Annę Wajnberger.

11:50 Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Końskie na kolejną kadencję pozostaje Piotr Słoka. Uzyskał on poparcie aż 15 głosów na 21 radnych. Przejmuje on prowadzenie obrad od Heleny Rozmus, która pełniła funkcję przewodniczącej seniora.

11:50 Nowym Przewodniczącym Rady Powiatu Koneckiego wybrany został Grzegorz Jóźwik (otrzymał poparcie 12 głosów). Przepadła kandydatura Beaty Zbróg (7 głosów) z Ziemi Koneckiej. To zwiastuje dalszy wybór na starostę Grzegorza Pieca, ale czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia.

11:30 Trwają tajne głosowania na przewodniczących Rady Powiatu w Końskich (w starostwie) oraz Rady Miasta i Gminy Końskie (w Urzędzie Miasta).

10:54 W gminie Końskie obrady prowadzi przewodnicząca senior Helena Rozmus. Jedynym kandydatem na przewodniczącego jest tam Piotr Słoka.

10:31 Nowi radni złożyli ślubowanie. Tylko Wiesław Skowron i Michał Cichocki pominęli formułę „Tak mi dopomóż Bóg”.

10:17 Na sesję przybyli liczni goście: była burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, burmistrz Radoszyc Michał Pękala, poseł Mariusz Gosek, a także liczni dyrektorzy i przedstawiciele jednostek powiatowych.

10:00 Sesję w powiecie koneckim otworzył radny senior, czyli Wiesław Skowron. Tymczasowo to on prowadzi obrady. Obecnie radni otrzymują zaświadczenia o wyborze z rąk Przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej Heleny Obary. Niebawem czeka nas seria głosowań.

Sesje w powiecie koneckim oraz gminie Końskie rozpoczną się o godzinie 10:00. Wydarzenia w starostwie możecie śledzić w transmisji na żywo TUTAJ, a to co dzieje się w urzędzie miasta podejrzycie TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Na żywo: Inauguracyjne sesje w naszych samorządach. Kto będzie starostą?

  1. Kamil pisze:

    Nie głosowali zgodnie z linią partii… Żenada, idź ty chłopie na emeryturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *