REKLAMA

Nadleśnictwa rozdają sadzonki. Jeszcze dziś można je odbierać [wideo, zdjęcia]

W ramach akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę wczoraj przy siedzibach nadleśnictw z terenu powiatu koneckiego można było odebrać darmowe sadzonki drzew. Akcja trwa jeszcze dziś. Rozmawialiśmy o niej z rzecznikiem prasowym Nadleśnictwa Barycz Kamilem Kubickim.

REKLAMA

„Jest to kolejna odsłona akcji #sadziMY zainaugurowana przez parę prezydencką – Andrzeja Dudę i jego małżonkę. W tym roku włączyły się w akcję wszystkie 433 nadleśnictwa oraz 17 dyrekcji. Każda jednostka będzie miała do rozdania odpowiednią ilość sadzonek. Cel w tym roku to rozdać łącznie milion sadzonek. Będą one przekazane każdej osobie, która stawi się na stoisko. Jedna sadzonka na osobę podczas wizyty. Od samego rana jest duże zainteresowanie, rozeszła się już połowa przydziału – 300 sadzonek świerka” – mówi nam Kamil Kubicki.

W tym roku Nadleśnictwo Barycz rozdaje świerki oraz buki. Warto dodać, że w akcji #sadziMY w naszym powiecie biorą udział również Nadleśnictwo Stąporków i Radoszyce. Sadzonki w Stąporkowie wydawane są przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, a w Radoszycach przy siedzibie Nadleśnictwa przy ulicy Piotrkowskiej 29. Jeszcze dziś można odebrać sadzonki.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Nadleśnictwa rozdają sadzonki. Jeszcze dziś można je odbierać [wideo, zdjęcia]

  1. Emilia pisze:

    Ą może tak akcja – Nie wycinać drzew bez opamiętania? Lasy Polskie mają się coraz gorzej i rozdawanie sadzonek nie uratuje hektarów wyciętych drzewostanów. Pozbywamy się naszych zasobów naturalnych co gorsze sprzedając je za granice gdy brak tego surowca odczuwalnybjest na lokalnym rynku

Dodaj komentarz