REKLAMA

Najlepszy portfel kryptowalutowy XRP: gdzie go znaleźć i jak zainstalować?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Jednym z pierwszych dużych projektów kryptowalutowych, który pojawił się niemal u zarania branży i przetrwał do dziś, jest Ripple (XRP). Został on uruchomiony w 2012 r. w formacie rozproszonej księgi, zdolnej „rywalizować z przelewami bankowymi”.

REKLAMA

Dziś, pomimo długiej podróży i poważnych trudności, XRP powrócił do pierwszej dziesiątki rankingu kryptowalut i osiadł na szóstej linii z 30 miliardami dolarów. Przyjrzyjmy się bliżej jego ścieżce i dowiedzmy się, gdzie znaleźć najlepszy portfel kryptowalutowy XRP i go zainstalować.

REKLAMA

Historyczna ścieżka Ripple

Ripple pomyślał XRP jako cyfrowe aktywo stworzone do globalnych płatności i dlatego natychmiast zaczął pozycjonować swoją kryptowalutę jako odpowiedź na tradycyjny system bankowy. Projekt uruchomił sieć, której głównymi cechami były niskie opłaty i duża szybkość przetwarzania transakcji. A było to jeszcze w 2012 roku.

Firma została założona przez Chrisa Larsena i Jeda McCaleba. Ten drugi po opuszczeniu projektu uruchomił Stellar (XLM) – kolejną kryptowalutę, która po cichu przetrwała do naszych czasów. Dziś zajmuje 25 miejsce w rankingu aktywów.

Projekt szybko znalazł partnerów i podpisał kilka strategicznych umów z głównymi systemami bankowymi – Bank of America, Santander i Standard Chartered. Zostało to jednak zauważone przez amerykańskie organy regulacyjne – oskarżyły one Ripple o naruszenie prawa papierów wartościowych. Następnie wartość XRP gwałtownie spadła, a Ripple zniknął w sporze sądowym. W 2023 r. sprawa w końcu ruszyła z miejsca – firma wygrała kilka kluczowych spraw, kurs XRP zaczął rosnąć i wrócił do czołówki kryptowalut.

Gdzie znaleźć najlepszy portfel kryptowaluty XRP?

Dziś XRP wykazuje doskonałą dynamikę, co będzie szczególnie widoczne na tle nowych zwycięstw w sądzie. Projekt nadal się rozwija i realizuje zadania rozpoczęte jeszcze w 2012 roku. Jeśli wierzysz w najlepszą przyszłość Ripple i planujesz zainwestować w XRP, potrzebujesz najlepszego portfela z wysoką ochroną i korzystnymi warunkami.

Jednym z takich portfeli jest obecnie aplikacja mobilna Trustee Plus:

  • obsługuje ponad 30 aktywów, w tym XRP, XLM i wiele innych;
  • pozwala kupować i sprzedawać aktywa z karty bankowej dowolnego banku;
  • przelewa waluty przez numer telefonu z 0%, wymienia stablecoiny z 0%;
  • gromadzi aktualne dane rynkowe i oceny aktywów w jednym miejscu.

Kolejną ważną funkcją Trustee Plus jest obsługa kryptowalut. Pomaga ona płacić za zakupy w tysiącach punktów detalicznych na całym świecie z poziomu smartfona. Jednocześnie karta jest bezpłatna, a rozliczenia odbywają się z prowizją 0%.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *