REKLAMA

Najmłodsi 'Na tropie bohaterów’ w koneckiej bibliotece [wideo, zdjęcia]

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie z okazji ferii zimowych organizuje dla najmłodszych quizy, zabawy i gry w poniedziałki, środy i piątki. W środę odbyły się już drugie zajęcia w ramach „Ferii w Bibliotece”, podczas których dzieci wzięły udział w teście wiedzy o podróżniczce Neli i grały w rozmaite gry planszowe. Najbardziej oczekiwane są zajęcia, które odbędą się w środę 5 lutego – najmłodsi wezmą udział w grze terenowej o tematyce koneckich bohaterów!

REKLAMA

Zajęcia prowadziły bibliotekarki Zofia Chochowska i Agnieszka Wróbel. Podczas pierwszego spotkania najmłodsi czytali o Małej Podróżniczce Neli, by dzisiaj wziąć udział w quizie. Prowadzące zadawały pytania, a dzieci udzielały odpowiedzi na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Niewątpliwie najbardziej oczekiwanymi zajęciami jest gra terenowa współorganizowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Końskich. Organizatorzy planują najpierw odpowiednio przygotować do niej uczestników. O spacerze, który umożliwi najmłodszym zdobycie wiedzy potrzebnej do rozwiązania zagadek w grze opowiadała nam Magdalena Weber, przedstawicielka Centrum Informacji Turystycznej –„Ponieważ w tym roku ferie odbywają się pod hasłem „Na tropie bohaterów” będziemy chcieli jeszcze w tym tygodniu, w piątek, przespacerować się uliczkami naszego miasta, odkryć tajemnice tablic, miejsc pamięci, które są rozlokowane w naszym mieście i poznać naszych, koneckich bohaterów. Mowa o Kościuszce, Hubalu, ks. Kazimierzu Sykulskim. Te miejsca właśnie odwiedzimy” – opowiadała nam Magdalena Weber.

REKLAMA

Po edukacyjnym spacerze dzieci będą mieć wiedzę, która umożliwi im rozwiązanie przygotowanych przez organizatorów zagadek. Na czym polegać będzie gra terenowa? O tym powiedziała nam Magdalena Weber –„Grę terenową przygotowujemy każdego roku dla osób, które uczestniczą w zajęciach Biblioteki Publicznej. Z ramienia Centrum Informacji Turystycznej opracowujemy zawsze taką grę z zagadkami, tajemnicami do odkrycia […] W przyszłym tygodniu w środę o godzinie 11 wyruszymy na grę terenową. To będą łamigłówki, zagadki, wykreślanki, które będą opierały się na tej wiedzy zdobytej w piątek. Później uczestnicy rozwiązując te zagadki dowiedzą się, gdzie ukryta jest kolejna wskazówka, kolejne miejsce do odwiedzenia. Podzieleni na grupy będą ze sobą rywalizować. Nie trzeba chyba dodawać, że wygra ta, która z tymi łamigłówkami upora się najprędzej” – o grze mówiła nam Magdalena Weber.

A jak „Ferie w Bibliotece” podobają się uczestnikom?

„Ja tutaj często chodzę, wiem, że panie są miłe. Można czytać dużo książek i się bawić” – opowiada nam 10-letnia Nadia. „Można się świetnie bawić i grać w różne gry” – mówi 7-letnia Ala, a 6-letnia Maja dodaje: „Można czytać ulubione książki”.

Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach w bibliotece!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz