REKLAMA

Narodowe czytanie w Radoszycach [zdjęcia]

W piątek 8 września blisko 30 osób spotkało się w radoszyckim Domu Kultury, aby wziąć udział w XII edycji Narodowego Czytania. Tym razem uczestnicy czytali fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.   

REKLAMA


„Lekturę wybrano m.in. dlatego, że porusza temat powstania styczniowego, którego 160. rocznicę obchodzimy w tym roku. Akcja powieści toczy się na Litwie. Autorka przybliża panoramę rodzinnych Kresów, szlacheckie zwyczaje, ale bardzo wyraźnie przywołuje też historię Rzeczypospolitej” – mówi dyrektor biblioteki w Radoszycach Elżbieta Staciwa, która podczas spotkania przeczytała list od prezydenta RP wystosowany na tę okoliczność.

W imprezie uczestniczyli radni Miasta i Gminy Radoszyce na czele z przewodniczącym Robertem Nowakiem, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych, członkowie Stowarzyszenia Kuźnia Radoszycka, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w zeszłym roku przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Jankowskiego, który corocznie uczestniczył w Narodowym Czytaniu.

REKLAMA

Każdy z lektorów otrzymał w prezencie książkę z pamiątkową pieczęcią od Prezydenta RP.

Zdjęcia (archiwum Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radoszycach):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *