REKLAMA

Nie ma już Domu Kultury. Od teraz Koneckie Centrum Kultury!

Po tym jak Miejsko-Gminny Dom Kultury zmienił siedzibę przyszedł czas także na zmianę nazwy. Od ubiegłego tygodnia jednostka kultury w Końskich oficjalnie zwie się Koneckim Centrum Kultury. 

REKLAMA

REKLAMA

Miejsko-Gminny Dom Kultury działał w Końskich przez wiele lat w „Egipcjancie”. Samorząd gminy Końskie postanowił jednak stworzyć nowy budynek dla kultury w naszym regionie i tak w miejsce dawnej szkoły „Trójki” powstała siedziba właśnie dla DK-u oraz Szkoły Muzycznej.

Teraz radni Rady Miasta i Gminy w Końskich zdecydowali by Miejsko-Gminny Dom Kultury przekształcić w Koneckie Centrum Kultury. Dlaczego? Jednostka organizacyjnie się rozrasta. Oprócz zajęć, warsztatów i organizacji życia kulturalnego teraz będzie odpowiadała za większą liczbę zadań. KCK ma prowadzić kino, którego otwarcie ma nastąpić już w październiku, ma też opiekować się nową halą widowiskową (niebawem rozpocznie się jej doposażanie). Dyrektorem Koneckiego Centrum Kultury będzie Piotr Salata, czyli dotychczasowy dyrektor MGDK.

REKLAMA

One thought on “Nie ma już Domu Kultury. Od teraz Koneckie Centrum Kultury!

  1. Czarna pisze:

    Mamy prawie rynek Krakowski mamy prawie Błonie na łąkach po PGRowskich jak w Krakowie mamy KCK po zlikwidowanej szkole o zgrozo jak Kieleckie Centrum Kultury z piękną salą mamy stadion Neptuna prawie jak Arena Suzuki mamy ronda prawie jak ronda itd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *