REKLAMA

Nieświń zgarnia Puchar Burmistrza w turnieju siatkówki [wideo, zdjęcia]

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w minioną sobotę zorganizował Turniej Siatkówki Chłopców Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Nieświnia. 

REKLAMA

W turnieju uczestniczyły drużyny szkolne z Modliszewic, Kazanowa, Nieświnia oraz Dziebałtowa. O godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, po czym rozpoczęły się zawody rozgrywane w systemie ,,każdy z każdym”. Mecze zakończyły się następującymi wynikami:

SP Kazanów-SP Dziebałtów 0:2
SP Nieświń-SP Modliszewice 2:0
SP Dziebałtów-SP Modliszewice 2:0
SP Kazanów-SP Nieświń 0:2
SP Nieświń-SP Dziebałtów 2:1
SP Modliszewice- SP Kazanów 0:2

REKLAMA

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli wychowania fizycznego szkół uczestniczących w zawodach, po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że 1 miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy  Końskie zdobyła Szkoła Podstawowa w Nieświniu. Dalsze miejsca kolejno zajęły: SP Dziebałtów, SP Kazanów i SP Modliszewice.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Bajor Krzysztof, ze Szkoły Podstawowej w Nieświniu, który oprócz dyplomu otrzymał również torbę turystyczną. Za uzyskane miejsca w zawodach wszystkie drużyny nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie  Krzysztof Obratański. Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów.

W przerwie rozgrywek, wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy, po którym na ręce  Pawła Mielcarka dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie została przekazana nagroda w postaci ochraniaczy na kolana dla siatkarzy, ufundowana przez ZOSiR Końskie.

Tekst: J. Piskorek, własne

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *