REKLAMA

Nowe auta trafią do Cichego Zakątka i Baryczy [zdjęcia]

W czwartek 22 czerwca w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Powiat Konecki podpisał umowę dotyczącą dofinansowania przez PFRON dwóch zadań z zakresu transportu osób niepełnosprawnych. Z finansowego wsparcia skorzystają Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” w Końskich oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy.

REKLAMA

„Cieszymy się, że powiat konecki pozyskuje kolejne już środki inwestycyjne. Tym razem jest, to wsparcie w obszarze likwidacji barier transportowych dla osób niepełnosprawnych. To znaczące wsparcie i jestem przekonany, że zostanie z pewnością bardzo dobrze wykorzystane” – informuje Grzegorz Piec, który wspólnie z wicestarostą Wiesławem Skowronem podpisał umowę.

REKLAMA

Urząd Wojewódzki w Kielcach i Świętokrzyski Oddział PFRON w Kielcach reprezentowali senator RP Krzysztof Słoń oraz p. o. dyrektora PFRON w Kielcach Andrzej Michalski.

Dofinansowanie, które otrzymał Powiat Konecki zostanie przeznaczone na zakup dziewięcioosobowego mikrobusa, specjalnie przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Auto zakupione zostanie dla DPS „Cichy Zakątek” w Końskich, a wysokość środków przeznaczonych na ten cel, z otrzymanego dofinansowania to 135 000 zł. SOSW w Baryczy otrzyma 280 000 zł na zakup specjalistycznego autobusu z miejscem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

„Wiem, że są to bardzo dobrze wydatkowane środki, które też usprawnią obszar transportowy osób niepełnosprawnych. Zakupujemy nowe auta, a więc mamy nadzieję, że przemieszczanie się zarówno podopiecznych DPS-u, jak i dzieci z Ośrodka, odbywać się będzie dość komfortowo” – podkreślał wicestarosta Wiesław Skowron.

Zdjęcia (Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *