REKLAMA

Nowe przedszkole samorządowe w Końskich z darmową opieką! [wideo]

Jedyne opłaty jakie poniosą rodzice posyłając swoje pociechy do Przedszkola Samorządowego w Stadnickiej Woli to tak zwany wkład do kotła – 6 złotych dziennie. Opieka i zajęcia specjalne będą tam w pełni darmowe przez 10 godzin dziennie. To dzięki unijnemu dofinansowaniu. 

REKLAMA

Koszt wyżywienia – 6 zł dziennie zapewni dzieciom dostęp do czterech posiłków każdego dnia. Innych opłat nie ma, a to dlatego, że przedszkole „Sowa” będzie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

„W związku ze złożonym przez gminę projektem uzyskaliśmy dofinansowanie i stwarzamy możliwość funkcjonowania w tym obiekcie, w tej szkole oddziału przedszkolnego. To ważne wydarzenie, bo jest to publiczne, samorządowe, bezpłatne przedszkole. Ono może zafunkcjonować pod warunkiem, że będziemy mieli nabór. Zapewniamy nieodpłatną opiekę edukacyjną i opiekuńczą ze wszystkimi elementami w zakresie wspomagania rozwoju dziecka. Będzie to oddział funkcjonujący przez 10 godzin dziennie, jeszcze raz powiem: bezpłatny.”  – tłumaczył nam odpowiedzialny  gminie za edukację wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Do zapisywania swoich pociec do przedszkola SOWA zachęcają wiceburmistrz Krzysztof Jasiński i dyrektor ZPO Stadnicka Wola Czesław Staciwa.

W stosunkowo nowej szkole warunki do nauki choćby poprzez zabawę są bardzo dobre. A będą jeszcze lepsze. –„Te środki, o których p. burmistrz wspomniał zostaną przeznaczone również na doposażenie placówki w zabawki, sprzęt dydaktyczny, doposażymy też plac zabaw. Czekamy na rodziców. Przed szkołą jest dogodny parking, a wewnątrz wspaniałe warunki.”   – opowiada Czesław Staciwa, dyrektor placówki edukacyjnej w Stadnickiej Woli

W przedszkolu prowadzone będzie mnóstwo ciekawych zajęć. Między innymi z języka angielskiego, logopedyczne, sportowo-rekreacyjne, czy gimnastyka korekcyjna. Zapisy prowadzone są w sekretariacie szkoły, telefon 41 375 06 60 i 41 375 51 80.

REKLAMA

One thought on “Nowe przedszkole samorządowe w Końskich z darmową opieką! [wideo]

  1. Korektor pisze:

    Czesław Stadnicka??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *