REKLAMA

Nowe przystanki na mapie gminy Końskie [wideo, zdjęcia]

Powstają nowe przystanki autobusowe w Sielpi oraz w Gatnikach. Mają one służyć mieszkańcom tych sołectw, ale w sezonie także licznie odwiedzającym tę część gminy Końskie wczasowiczom.

REKLAMA

„Dzisiaj rozpoczął się montaż trzech przystanków w południowej części gminy. Dwa takie przystanki zostaną zamontowane w Sielpi. Jeden dla przyjeżdżających od strony Końskich, a drugi dla dojeżdżających do Końskich. Nieco bliżej miasta w Gatnikach podobny przystanek będzie w kierunku Kielc. Tam wiata przystankowa do Końskich już jest, ale były sygnały od radnych i sołtysów by taki przystanek zamontować […] To będą gotowe, standardowe wiaty, które znamy już z poprzedniej wersji w Końskich. Są w znacznym stopniu przeszklone, konstrukcji stalowo-aluminiowej i one pozwalają na to by nie tylko schronić się przed wiatrem, deszczem czy słońcem, ale też widzieć nadjeżdżający autobus. Mam nadzieję, że ta konstrukcja złożona z dużej ilości przezroczystych, szklanych ścian nie pobudzi do działania tych, którzy chcieliby wypróbować czy rzeczywiście te hartowane szyby są tak odporne, jak to twierdzą producenci” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Ta niewielka, ale ważna dla podróżujących komunikacją publiczną inwestycja wykonywana jest w 100% z budżetu miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *