REKLAMA

Odkoduj bohatera! Weź udział w grze terenowej w Końskich [wideo]

Każdy zainteresowany w dowolnym momencie może wziąć udział w grze terenowej „Odkoduj bohatera!”, którą organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie. Gra jest bezpośrednio powiązana z nowym portalem www.biszk.pl – Biograficznym Internetowym Słownikiem Ziemi Koneckiej. Wziąć w niej udział można w każdej chwili – wystarczy wejść na podstronę „Odkoduj bohatera!” (TUTAJ), pobrać załączniki, a także mieć telefon z dostępem do internetu oraz długopis. Jest ona przeznaczona zarówno dla grup, jak i osób indywidualnych. 

REKLAMA

-„Ta gra ma prowadzić mieszkańców, użytkowników-graczy ulicami miasta Końskie. W ramach gry użytkownicy odwiedzają trzynaście miejsc, które związane są z zabytkami, tablicami historycznymi, wątkami historycznymi związanymi z naszym miastem. W każdym z tych miejsc mają do zrealizowania jedno zadanie. Zadanie składa się z trzech pytań, a pytania wiążą się albo z nagraniem audio przygotowanym przez Miejsko-Gminny Dom Kultury albo z tym budynkiem/tablicą, które odwiedza dany gracz. Jeśli prawidłowo odpowiemy na wszystkie pytania wówczas uzyskamy właściwy kod QR. Jego odkodowanie spowoduje odkodowanie bohatera, czyli postaci, która wiąże się z danym miejscem lub danym wątkiem historycznym” – tłumaczy Magdalena Weber, twórczyni gry i pracownik Centrum Informacji Turystycznej w Końskich.

Mapa z lokacjami, pod którymi ukryte są poszczególne zadania

By ukończyć grę należy tytułowo odkodować wszystkich bohaterów. Po poznaniu ich nazwisk uczestnik będzie wstanie ułożyć ostateczne hasło. Jego odkrycie oznacza wygraną i zakończenie rozgrywki –„By zachęcić wszystkich gra w tej chwili jest przygotowana tak, że można wejść na biszk.pl w zakładkę Odkoduj Bohatera i tam znajdujemy wszystkie materiały, które są niezbędne do przeprowadzenia gry: karta gry, ulotka z miejscami i mapą. Do rozegrania gry potrzebujemy jeszcze telefonu oraz ołówka bądź  długopisu […] Jeśli grupy ze szkół, czy Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą chciały to mamy na zachętę gadżety promocyjne. Biblioteka w ramach projektu wykonała kilka takich egzemplarzy i możemy je uczestnikom gry rozkolportować” – dodaje Weber.

REKLAMA

Wspomniane gadżety można otrzymać kontaktując się z konecką biblioteką. Zainteresowani zagraniem w „Odkoduj bohatera” powinni przygotować się na zabawę trwającą około 2 godziny. Przypominamy, że wszystkie szczegóły dotyczące tego jak rozpocząć rozgrywkę znajdziecie na www.biszk.pl w zakładce „Odkoduj bohatera”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *