Nie wszyscy seniorzy wymagają opieki; niektórzy mimo upływu lat wciąż cieszą się świetną kondycją, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Niestety decydującą większość nękają przeróżne choroby typowe dla starszego wieku, takie jak: demencja, choroba Alzheimera czy osteoporoza. W takich okolicznościach senior wymaga opieki, w niektórych przypadkach nawet całodobowej. Można się domyślić, że dla rodziny taka sytuacja jest dość problematyczna: najbliżsi poświęcają własny czas i energię, by wspierać seniora. Nie dziwi więc, że po jakimś czasie nawet najszlachetniejsi rozglądają się za innym rozwiązaniem.
REKLAMAJako oczywista alternatywa jawią się domy pogodnej starości. Nic w tym dziwnego, bo opieka w takim ośrodku kojarzy nam się z profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanymi pracownikami. Na ogół schody pojawiają się, gdy zgłębimy temat. Okazuje się bowiem często, że publiczne domy opieki są przepełnione, a na prywatne z dobrymi warunkami mieszkaniowymi mało którą rodzinę stać.
REKLAMACo więc zostaje? Istnieje jeszcze jedna możliwość, zresztą coraz bardziej popularna u sąsiadów zza Odry. Coraz więcej niemieckich rodzin decyduje się na wynajęcie opiekunki z Polski, głównie z przyczyn finansowych, ale i kulturowych. Polska opiekunka nawiązuje mocniejszą więź z rodziną i jest bardziej empatyczna wobec podopiecznego. Mogłoby się więc wydawać, że znalezienie opiekunki w Polsce jest nieco utrudnione.
Opiekunka osób starszych w Polsce: jak wynająć?
Opieka nad osobą starszą zapewniona przez opiekunkę zawiera wiele korzyści. Senior pozostaje we własnych czterech ścianach pod opieką doświadczonej specjalistki. Nie musisz się martwić o kompetencje i doświadczenie, tym zajmują się już liczne agencje opiekunek, np. Veritas Polska. W razie jakichkolwiek pytań firma chętnie na nie odpowie i wyjaśni cały proces zatrudnienia personelu.
artykuł sponsorowany