REKLAMA

Opowiadali o przebiegu linii kolejowej przez Konecczyznę [zapis transmisji]

We wtorek miało miejsce spotkanie konsultacyjne online dotyczące projektu liniowego pn. Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko Kamienna. Spotkanie zorganizowała firma IDOM, która odpowiada za studium planistyczno-prognostyczne. Mówiono między innymi o przystankach kolejowych w miejscowościach Wąsosz, Końskie, czy Stąporków. 

REKLAMA

Przedstawiciele firmy opowiedzieli o całym projekcie, a także wynikach badań zapotrzebowania na transport kolejowy pomiędzy Skarżyskiem, a Tomaszowem Mazowieckim. Następnie zaprezentowano model przystanków i tak na terenie naszego powiatu wskazano takie lokalizacje jak: Ruda Białaczowska, Nałęczów, Kornica, Końskie Dyszów, Końskie, Czerwony Most, Wąsosz Konecki, Czarniecka Góra, Stąporków Grzybów, Stąporków, Wólka Plebańska.

REKLAMA

Z prezentacji dowiedzieliśmy się także między innymi o tym, że przewozy na trasie Skarżysko-Kamienna – Tomaszów – Łódź mogłyby się odbywać cztery razy na dobę.

Uczestnicy spotkania online mogli zadawać pytania na czacie, a eksperci odpowiadali na nie na bieżąco. Zachęcamy do obejrzenia zapisu wideo całego spotkania konsultacyjnego dotyczącego linii kolejowej nr 25. Znajdziecie go powyżej.

REKLAMA

4 thoughts on “Opowiadali o przebiegu linii kolejowej przez Konecczyznę [zapis transmisji]

 1. ewa pisze:

  Szynobus wystarczy do tego aby się przekonać,że zainteresowanie tym transportem będzie niewielkie.
  Natomiast planowane połączenie do Warszawy jest owszem bardzo oczekiwane.

 2. Bartek pisze:

  Może warto rozważyć w tej całej koncepcji jakieś połączenie z przystankiem Opoczno Południe?

 3. L.M. pisze:

  Też uważam , że połączenie z przystankiem Opoczno Południe jest konieczne .

 4. gtura pisze:

  Cytat:
  „Z prezentacji dowiedzieliśmy się także między innymi o tym, że przewozy na trasie Skarżysko-Kamienna – Tomaszów – Łódź mogłyby się odbywać cztery razy na dobę.”

  Ale brednie! z prezentacji dowiedzielimy sie znacznie więcej, jezeli tylko tyle pan redaktor zrozumial to niech zmieni prace, bo mnie sie wydaje, że ani nie brał udziału w tym spodkaniu, ani go nie przeczytał. Po prostu: żenada!!!

Dodaj komentarz