REKLAMA

Oskarżeni strażacy odsunięci od OSP w Gowarczowie i Bębnowie

W czwartek wieczorem w trybie nadzwyczajnym zebrał się Zarząd OSP w gminie Gowarczów. To w związku z zatrzymaniem przez policję druhów w sprawie licznych podpaleń w tej gminie. Podjęto decyzję o odsunięciu od służby wyżej wspomnianych. Z Gowarczowa na żywo nadawała TVP Kielce. O sprawie szeroko informowaliśmy TUTAJ

REKLAMA

Druhowie z OSP Gowarczów odsunięci od służby, foto: screen TVP Kielce

„Sytuacja dla nas i naszej gminy jest bardzo trudna. To posiedzenie zarządu było bardzo potrzebne. Podjęliśmy trzy bardzo ważne uchwały. Dwie z nich odwołują naszego komendanta gminnego OSP oraz jednego z członków zarządu. To na czas wyjaśnienia sprawy. Ci panowie nie są już w zarządzie gminnym OSP, a teraz czekamy na decyzje służb mundurowych oraz prokuratury” – mówił przed kamerami TVP burmistrz Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w sprawie zatrzymane były cztery osoby, trzy z nich to druhowie OSP. Wobec 21-latka, 22-latka i 38-latka poza wysokim poręczeniem majątkowym oraz policyjnym dozorem prokurator zakazał także opuszczania im kraju. Z kolei 40-latek usłyszał liczne zarzuty uszkodzenia mienia znacznej wartości. Za te przestępstwa grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął też decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

O odsunięciu tych osób od służby w specjalnym komunikacie poinformowało też OSP Gowarczów:

A także OSP Bębnów:

OŚWIADCZENIE
W związku z zatrzymaniem osób podejrzanych o liczne podpalenia budynków gospodarczych w naszej miejscowości oraz okolicy, w trosce o dobre imię Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bębnowie, informujemy, że podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszego druha zamieszanego w sprawę podpaleń do czasu pełnego wyjaśnienia okoliczności.
Zawieszenie druha ma na celu zapewnienie przejrzystości, sprawiedliwości oraz ochrony interesów naszej jednostki oraz jej członków. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że jest to działanie tymczasowe, mające na celu umożliwienie przeprowadzenia wszelkich niezbędnych dochodzeń w sprawie.
Zachęcamy wszystkich członków jednostki oraz mieszkańców Bębnowa do wykazywania zrozumienia i cierpliwości w trakcie trwającego dochodzenia.
Jesteśmy przekonani, że odpowiednie służby do tego celu powołane w niedługim czasie zakończą dochodzenie i winni tych bulwersujących naszą społeczność zdarzeń, zostaną ukarani.
Z góry dziękujemy za zrozumienie oraz współpracę.
Z poważaniem, Zarząd OSP Bębnów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *