REKLAMA

Ósmoklasisto! Szukasz szkoły z nowoczesnym podejściem do nauki? Wybierz I LO w Końskich [wideo]

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich prezentuje swoją ofertę na rok szkolny 2024/2025. Popularny Stary Ogólniak otwiera swoje podwoje dla ósmoklasistów, którzy chcą uczyć się w szkole z tradycjami oraz nowoczesnym podejściem do nauczania. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej, a także na stronie www placówki – TUTAJ.  O wszystkie szczegóły można pytać telefonicznie oraz mailowo: [email protected], (41) 260 49 12 lub (41) 260 49 14. 

REKLAMA

W przyszłym roku szkolnym placówka zaprasza do składania dokumentów do jednego z pięciu profili w dwóch oddziałach:

REKLAMA

Klasa 1A1 – język polski – historia – wiedza o społeczeństwie

Grupa realizuje, w zakresie rozszerzonym przez 4 lata, zajęcia edukacyjne z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Pierwszy język to język angielski, który jest kontynuacją ze szkoły podstawowej. Drugi język jest realizowany od podstaw, proponujemy do wyboru: język hiszpański lub język niemiecki.

Klasa 1A2 – język polski – biologia – język angielski

Grupa realizuje, w zakresie rozszerzonym przez 4 lata, zajęcia edukacyjne z języka polskiego, biologii i języka angielskiego. Pierwszy język to język angielski, który jest kontynuacją ze szkoły podstawowej, a w tej grupie realizowany w zakresie rozszerzonym. Drugi język jest realizowany od podstaw, proponujemy do wyboru: język hiszpański lub język niemiecki.

Klasa 1A3 – biologia – chemia – język angielski

Grupa realizuje, w zakresie rozszerzonym przez 4 lata, zajęcia edukacyjne z biologii, chemii i języka angielskiego. Pierwszy język to język angielski, który jest kontynuacją ze szkoły podstawowej, a w tej grupie realizowany w zakresie rozszerzonym. Drugi język jest realizowany od podstaw, proponujemy do wyboru: język hiszpański lub język niemiecki.

Klasa 1B1 – matematyka – język angielski – informatyka

Grupa realizuje, w zakresie rozszerzonym przez 4 lata, zajęcia edukacyjne z matematyki, informatyki i języka angielskiego. Pierwszy język to język angielski, który jest kontynuacją ze szkoły podstawowej, a w tej grupie realizowany w zakresie rozszerzonym. Drugi język jest realizowany od podstaw, proponujemy do wyboru: język hiszpański lub język niemiecki.

Klasa 1B2 – matematyka – język angielski – geografia

Grupa realizuje, w zakresie rozszerzonym przez 4 lata, zajęcia edukacyjne z matematyki, geografii i języka angielskiego. Pierwszy język to język angielski, który jest kontynuacją ze szkoły podstawowej, a w tej grupie realizowany w zakresie rozszerzonym. Drugi język jest realizowany od podstaw, proponujemy do wyboru: język hiszpański lub język niemiecki.

Obok Starego Ogólniaka znajduje się największa konecka hala sportowa, w której prowadzona jest spora część zajęć z wychowania fizycznego. Ponadto placówka wyposażona jest w salę gimnastyczną i siłownię. Na jej placu znajdują się dwa boiska oraz bieżnia.

– „I Liceum to szkoła z tradycjami, ale dążąca do rozwoju, szkoła, która poprzez realizację wielu projektów, wydarzeń, poprzez umożliwienie uczestnictwa w warsztatach, laboratoriach, projektach, ale również poprzez poznawanie przez uczniów wolontariuszy, którzy są obecni w naszej szkole, a pochodzą z różnych krajów, umożliwia wyjście nauki z ławki oraz sali lekcyjnej” – mówi dyrektorka Marlena Bernacka-Pluta.

fot. I LO w Końskich

Szkoła może się pochwalić licznymi osiągnięciami  i sukcesami uczniów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Jako jedyna placówka w powiecie I Liceum Ogólnokształcące im. KEN realizuje projekt ,,Dziś uczeń – jutro student”, dzięki któremu uczniowie mogą uczestniczyć nieodpłatnie w wielu dodatkowych działaniach, m. in. warsztatach na wyższych uczelniach, wyjazdach plenerowych, wizytach studyjnych w ośrodkach naukowych w kraju, kształceniu w terenie oraz korzystać z nieodpłatnych zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykładowców akademickich.  Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami oraz uczelniami wyższymi w kraju.

fot. I LO w Końskich

I LO może pochwalić się ponad 100 letnim doświadczeniem w nauczaniu i wychowaniu młodzieży, ale również nowoczesnością w procesie edukacyjnym. Placówka posiada Znak Jakości przyznany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Uczniowie mogą rozwijać się artystycznie, w liceum prężnie działa Koło teatralne „Drakula”. Zainteresowani mogą realizować się w ramach działań wolontariatu, dodatkowych zajęć sportowych oraz wielu innych obszarach zainteresowań młodego człowieka. W szkole prowadzone są działania innowacyjne z różnych dziedzin naukowych oraz kulturalnych.

fot. I LO w Końskich

– „Samorząd uczniowski tworzy wiele projektów. Nauczyciele, jak i dyrekcja, zawsze nas wspierają i wyciągają do nas pomocną dłoń. Jako przyszli pierwszoklasiści, będziecie tworzyć przyszłość i historię tej szkoły. Zapraszam do Starego!” – mówił przewodniczący samorządu uczniowskiego Karol Wiaderny.

I LO co roku znajduje się wysoko w rankingach najlepszych szkół średnich, choćby prowadzonych przez opiniotwórcze Czasopismo Perspektywy. Do placówki warto wybrać się samemu, poczuć jej atmosferę, czy porozmawiać z uczniami, którzy jednogłośnie często mówią nam o tym, że wybór właśnie „Starego” był najlepszym co mogli zrobić.

Poniżej możecie zobaczyć szkołę oczami uczniów:

Zdjęcia (I LO w Końskich):

Materiał promocyjny

REKLAMA

One thought on “Ósmoklasisto! Szukasz szkoły z nowoczesnym podejściem do nauki? Wybierz I LO w Końskich [wideo]

  1. Andrzej pisze:

    W 1969 r. w tym Liceum, jako uczeń „8b – 11b”, zdawałem maturę, ale dopiero niedawno uświadomiłem sobie, że właśnie wtedy do mojej podświadomości dotarło, że zdobywana przeze mnie wiedza zmienia moje myślenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *