REKLAMA

Ostatni dzwonek dla tegorocznych maturzystów [wideo, zdjęcia]

To zawsze słodko-gorzki dzień w szkołach ponadpodstawowych. Radość z rozpoczynania nowego etapu w życiu miesza się ze smutkiem i nostalgią związanymi z opuszczaniem murów swoich szkół, swoich przyjaciół z klasy oraz nauczycieli. Za nami pożegnanie tegorocznych maturzystów w szkołach średnich powiatu koneckiego. Z kamerą odwiedziliśmy kilka placówek.

REKLAMA

W sumie w piątek szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat konecki ukończyło 429 uczniów. Najwięcej II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich – 128 absolwentów. Z I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej żegnało się 117 maturzystów, 66 opuszczało mury Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, 61 ZSP nr 3, a 57 po raz ostatni usłyszało dzwonek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. W niepublicznym Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w piątek edukację zakończyło 28 osób.

Podczas piątkowych uroczystości związanych z zakończeniem edukacji przez tegorocznych absolwentów w każdej z placówek miało miejsce wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów. W II LO w Końskich doceniono nie tylko najlepszych w edukacji, ale i tych którzy dla społeczności szkolnej przyczynili się poprzez inne działania: wolontariat, aktywność w dziedzinie kultury, czy sportu.

REKLAMA

Foto: Adam Kubka

W I LO tradycyjnie wręczano medale dla Złotych Absolwentów. Dyrektor szkoły Marlena Bernacka-Pluta podkreśla w rozmowie z nami, że wszyscy kończący w tym roku „Stary Ogólniak” zostaną w jej pamięci na długo, choćby z uwagi na fakt, że to jej inauguracyjny rok jako zarządzającej placówką edukacyjną – „Uczniowie to przede wszystkim ludzie bardzo wyjątkowi, o szlachetnych umysłach, szczerych sercach. To uczniowie, którzy na zawsze wpisali się w historię naszej szkoły. Są wspaniali, mądrzy, bardzo inteligentni”. 

W pożegnaniach maturzystów uczestniczyli też przedstawiciele Powiatu Koneckiego, który jest organem zarządzającym dla publicznych placówek. W I LO im. KEN w Końskich gościł członek zarządu Dariusz Banasik, w II LO radnych Wojciech Owczarek, a w „Mechaniku” obecna była naczelniczka oświaty Agata Centkowska:

„Matura to ważny i bardzo istotny element w Waszym życiu. Egzamin ten jest symbolicznym początkiem wkroczenia na ścieżkę dorosłości. To niewątpliwie ważny zwrot w Waszym życiu i wymusza on ważne i poważne decyzje w zakresie wyborów studiów, dalszej ścieżki edukacji […] W imieniu własnym oraz całego zarządu powiatu w Końskich życzę Wam tradycyjnego połamania piór oraz wyśnionych i wymarzonych tematów na egzaminach maturalnych” – przemawiał Banasik.

„Dzisiaj jest ważny dzień dla Was. Kończycie pewien etap i przed Wami dorosłe życie. Chciałam Wam życzyć sukcesów i aby wszystkie pomysły na następne dni i następne lata w Waszym życiu się spełniły. Chciałabym podziękować nauczycielom i rodzicom, bo ich wkład w Waszą edukację był na pewno duży, a to że tu jesteście to jest właśnie ich zasługa” – mówiła do uczniów naczelnik Centkowska.

A przed absolwentami już za kilkanaście dni matury. Już we wtorek 7 maja będą pisać egzamin z języka polskiego, dzień później z matematyki. Już dziś życzymy im powodzenia i jak najlepszych wyników.

Poniżej możecie znaleźć wykazy nagrodzonych uczniów, które dostarczyli nam przedstawiciele poszczególnych szkół, a także fotografie z uroczystości pożegnania absolwentów, które miały miejsce w piątek 26 kwietnia.

Złoci Absolwenci 2024 w I LO im. KEN w Końskich:

Lp. Nazwisko i imię
Absolwenta
Klasa Średnia ocen
1. Fidor Maja IV C 5,50
2. Banasik Wiktor IV C 5,44
3. Komisarczyk Milena IV A 5,19
4. Malkowska Wiktoria IV B 5,19
5. Śliwak Anna IV B 5,19
6. Ciszek Malwina IV C 5,13
7. Kozubska Roksana IV B 5,13
8. Kucharska Gabriela IV D 5,13
9. Walczyk Nicola IV B 5,13
10. Durlik Martyna IV C 5,06
11. Sędkowska Kinga IV C 5,06

Tytułem Złotego Absolwenta ZSP 3 w Końskich nagrodzeni zostali:
Deszczyńska Żaneta (5TGH)- średnia 5.24, Mietlińska Zuzanna (5TGH)- średnia 5.17, Trojanowski Andrzej (5TI)- średnia 5.07, Polewana Aleksandra (5 E) – średnia 5.06, Bobras Oliwier (5TI) – średnia 5.00;
Tytułem Złotego Technika (ZSP 3) nagrodzeni zostali absolwenci, którzy uzyskali najlepsze wyniki z egzaminów zawodowych:
Badelski Janusz (5TI)- 97%
Polewana Aleksandra (5TE)- 94%
Mietlińska Zuzanna (5TGH)- 93,5%
Trojanowska Karolina (5TGH)- 92.75%
Lichota Julita (5TGH)- 91.75%

Zdjęcia z uroczystości w II LO Końskie (foto: Adam Kubka):

Zdjęcia z uroczystości w I LO Końskie:

Zdjęcia z uroczystości w ZSP 1 Końskie:

Zdjęcia z uroczystości w ZSP nr 3 Końskie (fot. ZSP nr 3 Końskie):

Zdjęcia z uroczystości w ZDZ Końskie (fot. ZDZ Końskie):

Zdjęcia z uroczystości w ZSP w Stąporkowie (fot. ZSP Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *