REKLAMA

Ostatni uczniowie opuścili mury Gimnazjum nr 2 w Końskich [wideo, zdjęcia]

Dziś miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich gimnazjum w oddziale gimnazjalnym SP nr 2 w Końskich. To była ostatnia okazja, aby zobaczyć tam uczniów, gdyż to miejsce zmieni swoją funkcję.

REKLAMA

Wydarzenie było bardzo symboliczne, ponieważ to ostatni rok szkolny, w którym funkcjonuje gimnazjalny etap nauczania. Na zakończenie roku przybyło wiele osób. Poza kadrą nauczycielską, dyrekcją i uczniami pojawili się też rodzice nagrodzonych absolwentów oraz wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

„Dzisiaj kończycie jeden z najważniejszych edukacyjnych etapów waszego życia. Dzisiaj kończycie edukację, która wpisuje się w historię szkoły, w historię miasta. […] Życzę wam, abyście szybko zaadaptowali się w tym kolejnym etapie edukacyjnym” – przemawiał Krzysztof Jasiński.

Po przemówieniach wypełnionych podziękowaniami i życzeniami na przyszłość przyszła pora na rozdanie nagród. Duży procent uczniów został nagrodzony, co wynikało z niewielkiej ich liczby w szkole. Oddział gimnazjalny liczył bowiem w ostatnim roku trzy klasy. Gdy wszyscy odebrali już swoje nagrody i listy gratulacyjne nadszedł czas występów artystycznych, które przygotowali gimnazjaliści.

„Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu, a czasami także leniuchowania. Leniuchujcie zatem! Ale nie zapomnijcie czasem, że wakacje to też czas podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. […] Wesołych, spokojnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji” – przemawiał Jacek Szmit, dyrektor SP nr 2 w Końskich.

To uroczyste pożegnanie uczniów z nauczycielami a także budynkiem szkoły na pewno zostanie w pamięci wszystkich na długo. Łzy w oczach gimnazjalistów potwierdzają przywiązanie do tego miejsca, więc na pewno chętnie będą tam wracać po przekształceniu budynku w Dom Kultury. A przypomnijmy, że jednostka kultury w obiekcie po gimnazjum ma funkcjonować już od początku następnego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *