REKLAMA

Oszukana na 40 tysięcy złotych! Metodą na pracownika banku

We wtorek na terenie powiatu koneckiego doszło do oszustwa. Sprawca podający się za pracownika banku wyłudził od kobiety blisko 40 000 złotych. Kiedy 42-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„We wtorek do koneckiej jednostki Policji zgłosiła się 42-letnia mieszkanka gminy Gowarczów. Do kobiety zadzwonił mężczyzna ze wschodnim akcentem w głosie podający się za pracownika banku. Rozmówca informował, że pieniądze znajdujące się na jej koncie są zagrożone i mogą być wypłacone przez kogoś innego. „Konsultant” banku polecił natychmiastowe wypłacenie wszystkich środków i wpłacenie ich na „bezpieczne konto”. Kobieta udała się do placówki bankowej na terenie Końskich, gdzie wypłaciła ze swojego konta 39000 złotych. Następnie 42-latka dokonała wpłaty pieniędzy przez wpłatomat po uprzednim podaniu przez oszusta kodów blik. Po tej operacji kontakt z rzekomym pracownikiem banku urwał się, wtedy kobieta zorientowała się, że została oszukana” – relacjonuje młodszy aspirant Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Policja apeluje

REKLAMA

Każdą telefoniczną prośbę o przesłanie pieniędzy lub podanie danych konta bankowego powinno się traktować jako próbę oszustwa. Najlepiej w takiej sytuacji samodzielnie wpisać numer banku, zadzwonić, poinformować o otrzymanym połączeniu i zweryfikować przekazane informacje.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *