REKLAMA

Otwarcie Green Velo – Krystian Herba i telewizja śniadaniowa w Końskich [wideo]

Niemal 2000 kilometrów na rowerze będzie można przejechać wyruszając z Końskich. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo rozpoczyna się, bądź jak kto woli kończy w naszym mieście. Już 19. września jego konecki odcinek zostanie oficjalnie otwarty.

REKLAMA

Imprezie towarzyszyć będzie szereg atrakcji. Od wczesnych godzin porannych w okolicach fontanny w Parku Miejskim rozbite zostanie miasteczko rowerowe. Z tego miejsca na trasę wyruszy też rajd rowerowy. Jak zapowiada Wojciech Pasek, prezes koneckiego PTTK-u zgłoszenia do uczestnictwa już są przyjmowane, obowiązuje wpisowe w wysokości 10 zł dla osób dorosłych i 5 zł dla młodzieży szkolnej. Liczba uczestników jest ograniczona do 250. osób, a trasa rajdu raczej spodziewana. –  „Od Zespołu Pałacowo-Parkowego przejedziemy wzdłuż ulicy Południowej, ciągiem pieszo-rowerowym do Stadnickiej Woli, Nieba, Piekła, a następnie do samej Sielpi. Tam przy Miejscu Obsługi Rowerzysty, które w tej chwili już jest budowane będzie krótka konferencja prasowa, spotkanie z Krystianem Herbą. Postaramy się zrobić tam dużo hałasu, żeby to promocyjnie dobrze wyglądało i później wracamy już właściwą trasą Green Velo do Końskich, żeby zainaugurować przejazd i tak jakby otworzyć ten fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego.” – opowiedziała nam Magda Weber z koneckiego Centrum Informacji Turystycznej.

Kiedy rowerzyści dotrą do Sielpi zastaną tam zupełnie nowe Miejsce Obsługi Rowerzysty. Drugi taki obiekt stanie w Końskich. – „W takim MORze znajduje się wiata, w Sielpi będzie to wiata dla 12. osób, będzie tam ubikacja oraz możliwość dopompowania kół dla osób, które tego będą potrzebowały. Wiata w Sielpi już powstaje, będzie za moment. W Końskich taka wiata będzie miała 6. miejsc siedzących oraz również WC, jej lokalizacja to Ogródek Jordanowski.”– opowiada wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Całej imprezie towarzyszyć będzie niezłe show. Wśród zaproszonych gości znajduje się Krystian Herba, znany z różnych programów telewizyjnych akrobata rowerowy i rekordzista Guinessa. W Końskich będzie on dawał pokaz. Odbędą się konkursy, w jednym z nich główną nagrodą będzie wysokiej klasy rower. Do naszego miasta przybędą też gwiazdy kolarstwa. – „Również jednym z istotnych elementów będzie zaproszenie znanych kolarzy: konecczanina Andrzeja Sypytkowskiego, Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa. Trudno powiedzieć, który z tych kolarzy jeszcze dołączy, ale miejmy nadzieję, że będą to osoby znaczące w świecie rowerowym” – zaznacza Jasiński.

Otwarciu 20 kilometrowego koneckiego odcinka szlaku i całej imprezie przyglądać się będzie jedna z telewizji śniadaniowych, ale szczegóły tego przedsięwzięcia póki co owiane są tajemnicą.  – „Trwają negocjacje z ramienia Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i to jest po stronie tej organizacji dopinanie szczegółów medialnych z telewizją.” – zdradziła nam Magda Weber.

Gmina Końskie w związku z otwarciem szlaku ponosi tylko koszty promocyjne związane z planowanym rowerowym piknikiem. Do współudziału zostały też zaproszone inne gminy z powiatu koneckiego. Przypomnijmy, że szlak Green Velo prowadzić będzie również przez Gminę Radoszyce. Tam znajdziemy jej dłuższy odcinek niż w gminie Końskie, a także kolejne dwa Miejsca Obsługi Rowerzysty.

Kładka w Sielpi [foto. K. Pęczalski, materiał Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego]

Kładka w Sielpi [foto. K. Pęczalski, materiał Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego]

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *