Blisko 60 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenach wiejskich województwa świętokrzyskiego wzięły udział w szkoleniu w Modliszewicach. Panie nie tylko dzieliły się swoimi doświadczeniami, ale też mogły dowiedzieć się, jak efektywnie prowadzić działalność swoich kół.
REKLAMAUczestniczki zakwalifikowały się do ogólnopolskiej operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń” realizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego.
REKLAMAW szkoleniu, realizowanym w piątek 2 sierpnia w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach brało udział 16 Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Obrazów, Sitkówka-Nowiny, Nowy Korczyn, Pińczów, Mniów, Bieliny, Stopnica, Wojciechowice, Nowa Słupia, Gowarczów, Sędziszów, Szydłów, Imielno, Skalbmierz oraz Małogoszcz.
Panie poznały nie tylko praktyczne zagadnienia związane z bieżącą działalnością KGW, ale także mogły poszerzyć swoją wiedzę z zakresu lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów czy zasad uczestniczenia w krajowych i międzynarodowych systemach jakości produktów regionalnych i tradycyjnych. Koła zostały również zapoznane z zasadami sprzedaży produktów własnych, możliwościami finansowania działalności organizacji pozarządowych czy sposobami promocji oraz rozwoju swojej działalności.
W operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” realizowanej od lipca do października 2019 roku, udział bierze około 420 członków KGW z 119 kół z siedmiu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego. W ramach operacji powstanie również praktyczny poradnik dla Kół Gospodyń Wiejskich rozszerzający tematykę szkoleń, a 14 kół zostanie zaproszonych do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w szkołach gastronomicznych w swoich regionach.