REKLAMA

Relacja WIDEO: Postawmy Oliwkę na nogi!

Wczoraj po południu w amfiteatrze znajdującym się przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbył się piknik poświęcony małej Oliwce Nowek z Pardołowa, która potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i zabiegi podania komórek macierzystych. Atrakcji była moc, przybyło wiele osób, nie tylko z gminy Stąporków.

REKLAMA

Wydarzenie zostało zorganizowane przez mamę dziewczynki Pauliną Nowek z pomocą Sebastiana Bednarza, znanego szerzej jako DJ Gass oraz ratownika medycznego Marcina Pytlosa. Odbyła się licytacja różnych przedmiotów i zabawek, między innymi piłki z podpisem Jerzego Dudka, koszulki Vive Kielce z podpisami zawodników, książki z podpisem Macieja Orłosia, czy płyty z autografem Cleo. Pojawiło się też kilka prac plastycznych małej Oliwki.

Piknik obfitował w przeróżne atrakcje dla najmłodszych – „Atrakcji poza występami mamy dla dzieci sporo: zamki dmuchane, byk rodeo, policja z komendy z Końskich, koniki. Mamy straż, która udostępniała wóz strażacki. Pokaz dla wszystkich dzieci odbył się właśnie na trawie. Mamy smakołyki, mamy loterie, mamy dużo jeszcze rzeczy, na których czeka właśnie atrakcja dla dzieci, więc warto zajrzeć, warto zobaczyć” – opowiadał nam Sebastian Bednarz.

REKLAMA

Uczestnicy chętnie dołączali pod sceną do występów tanecznych. Zaśpiewało wielu artystów w różnych stylach muzycznych. Gwiazdą wieczoru, która zamykała całe wydarzenie był Piotr Restecki, muzyk, który brał udział w finale jednej z edycji programu telewizyjnego Must Be The Music.

Pogoda próbowała zepsuć początek wydarzenia, ale na szczęście szybko się rozpogodziło i zainteresowanie piknikiem wzrosło. Nad całością czuwał DJ Gass, który zajmował się muzyką oraz przygotowywaniem podkładów pod występy taneczne oraz wokalne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Uczestnicy akcji chętnie kupowali losy, za które otrzymywali różne przedmioty. Na wydarzeniu obecna była Oliwka wraz z mamą.

Trzylatka choruje na dziecięce porażenie mózgowe, ma uszkodzony nerw wzrokowy, zastawkę w główce, wodogłowie i pozostającą w uśpieniu padaczkę. Jest podopieczną fundacji „Dzieciom zdążyć z pomocą”. Mama dziewczynki przypomniała nam, na jaki dokładnie cel związany z leczeniem przeznaczone zostaną zebrane środki.

„Zbieramy na leczenie komórkami macierzystymi i na turnusy rehabilitacyjne dla Oliwki. Taki cykl jeszcze po cztery razy, czyli cztery razy komórki i cztery razy turnus. Byłoby super, gdyby się udało” – opowiadała Paulina Nowek.

Potrzebne są środki na terapię komórkami macierzystymi dla Oliwki Nowek.

Impreza charytatywna cieszyła się dużym zainteresowaniem, co dobrze wróży przyszłości akcji na rzecz Oliwii. O wynikach zbiórki pieniędzy poinformujemy wkrótce. Dodajmy, że chorą dziewczynkę cały czas można wspomagać między innymi wpłatami poprzez portal siepomaga – TUTAJ.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *