REKLAMA

WIDEO: Parafialne pożegnanie lata z Wawelami w Końskich

W niedzielne popołudnie na placu za Kolegiatą św. Mikołaja w Końskich społeczność miejscowej parafii z księdzem proboszczem Jackiem Wieczorkiem na czele zorganizowała festyn pod hasłem „Parafialne pożegnanie lata”. Gwiazdą dnia był zespół Wawele z wokalistą Janem Wojdakiem.

REKLAMA

Piknik rozpoczął się po godzinie 14:00. Na miejscu pojawili się animatorzy, którzy zabawiali najmłodszy uczestników spotkania, którzy mogli też korzystać z dmuchańców. Dla starszych gospodynie z grupy Smarkowianki przygotowały mnóstwo pysznego jedzenia – od słodkości po tradycyjne polskie dania. Uwagę skupiać miała jednak część sceniczna, a tam prezentowały się: zespół Korniczanka, Chór Adagio z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, schola dziecięca działająca przy parafii „Mikołajki”, Chór Kolegiacki im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego.

W międzyczasie miały miejsce prezentacje profilaktyczne przygotowane przez policjantów z Końskich, a także pokazy strażackie oraz różne gry i zabawy. Trwały też kiermasze: książek religijnych, ciast i słodkości. Dochód wesprzeć ma Caritas.

REKLAMA

Frekwencja z godziny na godzinę była coraz większa, a wśród uczestniczących w zabawie znalazł się także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański wraz z małżonką Haliną. Punktem kulminacyjnym był koncert grupy Wawele z Janem Wojdakiem. Podczas niego usłyszeliśmy największe hity zespołu, który na scenie występuje w różnym składzie od 60 lat. Publiczność przy występie bawiła się znakomicie.

Głównym sponsorem festynu była Fundacja Orlen. Wydarzenie wspierali: Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Końskich, Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, Sklep Lewiatan przy ul. Hubala 14 w Końskich (PP. Ryszard i Małgorzata Wiśniewscy), KPP w Końskich, PSP w Końskich, OSP w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “WIDEO: Parafialne pożegnanie lata z Wawelami w Końskich

  1. Konecczanin pisze:

    Fajna impreza…trochę smutna..pod sceną sami emeryci,kwiat tego miasta,a gdzie młodzi?Dziwi mnie zadowolenie pana burmistrza.Polska schodzi na psy stawiając na tą nie przyszłościową grupą społeczną.Dzieci ani wiekszych podatków z nich nie bedzie..Polska zostanie biednym krajem Europy jak Grecja czy Portugalia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *