REKLAMA

Pędził motocyklem przez powiat konecki. Stracił uprawnienia [foto]

Policjanci z Zespołu Speed Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki zatrzymali w niedzielę do kontroli drogowej 50-letniego kierującego motocyklem marki Triumph, który w obszarze zabudowanym na terenie gminy Fałków przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i będzie musiał zapłacić wysoki mandat.

REKLAMA

„Wczoraj policjanci na drodze krajowej 42 w miejscowości Fałków zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Triumph. Mężczyzna rozpędził motocykl do 111 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. 50-latek zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, otrzymał 14 punktów karnych, a ponadto stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy” – informuje sierżant sztabowy Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Policja przypomina, że pomimo dodatniej temperatury na zewnątrz, wciąż mamy sezon zimowy, utrudniający podróżowanie jednośladem. Motocyklista, przy tak dużej prędkości, w przypadku spowodowania zdarzenia drogowego jest narażony na bardzo poważne konsekwencje. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów!

REKLAMA

4 thoughts on “Pędził motocyklem przez powiat konecki. Stracił uprawnienia [foto]

 1. xyz pisze:

  A niby co ma utrudniać podróżowanie jednośladem w sezonie zimowym jak jezdnia jest sucha i czysta a temperatura około plus 8 stopni ?

 2. zzz pisze:

  jak sucha i czysta to najlepiej 200 km h,to tylko złudzenie ,ale dla miszcza kierownicy ,warunki są super,póżniej są efekty to do xyz i innych miszczów kierownicy

 3. xyz pisze:

  Czytaj ze zrozumieniem. W żaden sposób nie odnosiłem się do prędkości motocyklisty. Odpowiedz merytorycznie na pytanie co ma utrudniać poruszanie się jednośladem w sezonie zimowym po suchej i czystej drodze przy temperaturze około 8 stopni na plusie .

 4. zzz pisze:

  tylko sobie piszemy nie ma się co denerwować sucha droga w okresie zimowym to złudzenie są miejsca niebezpieczne ,które mogą zaskoczyć najlepszego kierowce, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *