REKLAMA

PEGAZ pofrunął! Kino powróciło do Końskich [wideo, zdjęcia]

Pod koniec 2015 roku zapytaliśmy Was o to co jest najpilniejszą potrzebą mieszkańców Końskich i okolic. Spośród kilku propozycji najwięcej osób wskazało na kino. Minęło 8 lat i kina w Końskich doczekaliśmy się. Za sprawą inwestycji samorządowej w Koneckim Centrum Kultury stworzono „Kino Pegaz”, które nazwą nawiązywać ma do takiej instytucji, która w naszym mieście już istniała. W środę miał miejsce pierwszy seans –  w  walentynki wyemitowano „Dziewczynę Influencera”.

REKLAMA

O historii powrotu kina do Końskich mówili nam burmistrz miasta i gminy Krzysztof Obratański, a także przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka. O tym, że kino będzie cieszyło się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Końskich, ale i okolicznych miejscowości zapewniał burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

„Na to kino czekaliśmy długo, w 2016 roku wiedzieliśmy już, że będziemy remontować budynek po Szkole Podstawowej nr 3 i przerabiać go na Koneckie Centrum Kultury. Kino miało tego pecha, że musieliśmy je stworzyć w dużej sali gimnazjalnej na 2 piętrze budynku, a przebudowa szła od piwnic. Na kino musieliśmy więc poczekać nieco dłużej niż na resztę KCK-u”  – mówił Obratański.

REKLAMA

Tuż przed premierowym pokazem gości kina poczęstowano symbolicznym szampanem. Potem włodarze oraz dyrektor jednostki kultury Piotr Salata przecięli symboliczną wstęgę do obiektu, którą w tym przypadku była taśma filmowa. Potem do pierwszych widzów kilka słów powitania skierowali dyrektor Salata oraz burmistrz Obratański. My zaś nieco wcześniej porozmawialiśmy z kierownik „Kina Pegaz” Katarzyną Zasacką:

„Ceny są ustalone – to 19 zł bilet normalny i 17 zł bilet ulgowy. Jeżeli chodzi o repertuar i premiery to będzie różnie. Oczywiście będą premiery aktualne, ale ogranicza nas wielkość sali i wymagania dystrybutorów, dlatego niestety nie wszystkie premiery mogą wejść w danym miesiącu, ale na pewno będziemy ten repertuar uzupełniać. Są bilety ulgowe – dla dzieci do 12 lat, młodzieży szkolnej, seniorów z kartą seniora, dla osób niepełnosprawnych i wszystko to jest w regulaminie kina zamieszczone. Bilety możemy nabyć w internecie. Startujemy również ze sprzedażą stacjonarną” – mówiła nam Zasacka.

Mieszkańcy chociaż długo oczekiwali na ten obiekt,  teraz mogą się już tylko cieszyć. Pierwsze seanse  wyprzedały się na pniu, a po wejściu do sali większość była zachwycona jej wyglądem, a także jakością emitowanego obrazu i dźwięku –„Ja pamiętam stare kino Pegaz, Adrię, Antyczne. Pamiętam jak chodziłem tam na teleranek zamiast do kościoła i był to klimat. Tutaj też to wszystko wygląda dobrze, mam nadzieję, że będzie też klimatycznie i że będzie fajny repertuar, trzymam za to kciuki” – powiedział nam pan Grzegorz.

A jak było na pierwszym seansie? Tego nie będziemy Państwu spojlerować, a  nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do kina „Pegaz”! Bilety można kupić w serwisie biletyna, a także na stronie KCK-u: www.dkkonskie.pl.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “PEGAZ pofrunął! Kino powróciło do Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    Konecczanie chcą kina z premierami a jak to zrobić to trzeba było myśleć!

  2. Ciekawski pisze:

    Kiedyś do kina chodziło się na ..PORANEK.. a nie Teleranek 🙂 Czy pan redaktor zawsze musi pytać o zdanie tego samego faceta ? Zaczynam bać się otwierać lodówkę. Ewidentnie gość ma parcie na tapetę, a może to element kampanii wyborczej ? A może to nowy kandydat na radnego lub nawet samego burmistrza ?

  3. M... moje moje miasto... pisze:

    Jeśli mamy kino w tej samej nazwie to sz. P. Burmistrzu może stary oryginalny szyld należałoby odzyskać ze starego obiektu który w tak niecny sposób zlikwidowano bo on tam jest o ile pamiętam, odrestaurować go i zamontować np. na którymś filarze Nowego Centrum Kultury? . To niewielki koszt a i właściciele tej siłowni dobrze by się zareklamowali swoją dobrą wolą jeśli ją mają, po co im to? Tak się robi w architekturze często by przywołać i zachować historycznie ważne miejsce miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *