REKLAMA

Piątkowy wieczór z szantami w Domu Kultury w Końskich [zdjęcia]

Old Marinners to zespół grający szanty i morski folk, a miłośników tego typu muzyki jest wielu. O tym można było przekonać się w piątkowy wieczór w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Tęskniący za falami morza, czy wakacjami z uwagą wsłuchiwali się w piosenki wyśpiewywane przez 'Starych Marynarzy’. 

REKLAMA

Zespół Old Marinners istnieje od 2008 roku. Tworzą go muzycy ze Skarżyska-Kamiennej i Suchedniowa: Arkadiusz Rurarz – śpiew, banjo, mandolina, Magdalena Piasta – Bolechowska – śpiew, skrzypce, Martyna Jurga – śpiew, flet poprzeczny, thin whistle, Grzegorz Ziętkowski – śpiew, gitara akustyczna, Andrzej Filipiak – śpiew, gitara basowa. Grupa jest dobrze znana miłośnikom szant i morskiego folku – koncertuje w całej Polsce.

REKLAMA

Tym razem marynarski band zawitał do Końskich w ramach cyklu 'Gramy na żywo z Radiem Kielce’, a na koncert przyszło sporo osób. Publikę tym razem stanowiły głównie osoby bardzo zainteresowaną tym bardzo specyficznym rodzajem muzyki. Od początku występu wszyscy wsłuchiwali się uważnie w grane piosenki. Nie trzeba było zaś długo czekać by co odważniejsi widzowie zaczęli nucić razem z muzykami, a następnie nawet wstawać z miejsc i tańczyć!

Trzeba przyznać,  Old Marinners rozbawiło konecką publiczność – przede wszystkim muzyką, ale i morskimi opowieściami. Oby więcej takich radosnych i ciekawych wydarzeń w naszym Domu Kultury!

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *