REKLAMA

Piec z absolutorium. Owczarek nowym członkiem zarządu powiatu [wideo, zdjęcia]

W piątek miała miejsce kolejna sesja Rady Powiatu Koneckiego. Najważniejszymi punktami było przyznanie wotum zaufania oraz absolutorium staroście Grzegorzowi Piecowi.  Poszerzono też skład zarządu powiatu do pięciu osób, a nowym członkiem został Wojciech Owczarek. Całą sesję możecie obejrzeć TUTAJ.

REKLAMA

Początkowo radni rozszerzyli porządek obrad o wybór nowego członka Zarządu Powiatu Koneckiego. Następnie starosta konecki Grzegorz Piec wygłosił informację o pracy między sesjami. W dalszej części dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Mościński przedstawił plan robót drogowo-mostowych na bieżący rok. Potem przyszedł czas na serię głosowań.

REKLAMA

Najważniejszym było udzielenie wotum zaufania zarządowi – 15 radnych było za, Kubicki i Pękala wstrzymali się od głosu, Plech był nieobecny, a przypomnijmy, że rada wciąż liczy 18 członków po tym jak z mandatu zrezygnował Krzysztof Jasiński (czekamy na zaprzysiężenie osoby, która zajmie jego miejsce).

Potem rozpatrywano uchwałę dotyczącą zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za 2023 rok, a następnie tę dotyczącą  udzielenia absolutorium. Uchwały otrzymały pozytywną opinię Regionalnej Izby  Obrachunkowej, którą odczytała skarbnik powiatu Edyta Drążkiewicz. I tutaj 15 radnych było za, 2 wstrzymało się od głosu.

Po głosowaniach starosta Grzegorz Piec krótko skomentował przed naszą kamerą ich wynik –„Cieszę się, bo tak naprawdę nie było głosów przeciwnych. To było jakby podsumowanie za rok ubiegły, bo udziela się za 2023 roku wotum i absolutorium. U nas zarząd jest prawie niezmieniony. Dziękuję wszystkim radnym, którzy głosowali za wotum i za absolutorium. Jeśli chodzi wotum zaufania to my zawsze mamy dwa takie: pierwsze to są wybory, które wypadałoby wygrać i to się udało. Druga sprawa to podsumowanie przez radnych i to też dziś udało się zrobić. Bierzemy się za pracę na 2024 rok”.

Po przerwie radni zajęli się serią głosowań. Ciekawym punktem było zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich oraz ocena jego sytuacji finansowo-ekonomicznej. W tym temacie wypowiadała się dyrektor szpitala Anna Gil. Następnie radni jednogłośnie zatwierdzili oba punkty.

Kolejne głosowania przebiegły bez większych emocji, ale zachęcamy do obejrzenia sesji w całości by się z nimi zapoznać – TUTAJ.

Największe emocje towarzyszyły rozszerzeniu zarządu powiatu o jednego etatowego członka. Na członka zarządu powiatu zgłoszono Wojciecha Owczarka (zgłoszenia dokonał starosta Piec).  W sprawie odbyła się dyskusja, następnie tajne głosowanie. Zagłosowało 17 radnych – 2 głosy były nieważne, 12 głosów oddano za wyborem kandydata, 3 głosy przeciw wyborowi. Tym samym Wojciech Owczarek został etatowym członkiem Zarządu Powiatu Koneckiego -„Wszystkim radnym chcę podziękować za głosy oddane dla mnie, ale i te przeciw mnie. Traktuje jako motywację do dalszej pracy. Panu staroście dziękuję za rekomendację. Chylę czoła przed wysoką radą dziękuję każdemu z osobna i wobec powyższego zakasuję rękawy i do pracy. Dziękuję bardzo” – przemawiał Wojciech Owczarek.

W sprawach różnych dyskutowano między innymi o promocji powiatu koneckiego, w tym organizacji Kuźnic Koneckich. Michał Cichocki pytał o wzrost zachorowań na gruźlicę. Dyskutowano też o planach na przebudowę internatu w Baryczy oraz stanie dróg powiatowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Piec z absolutorium. Owczarek nowym członkiem zarządu powiatu [wideo, zdjęcia]

 1. robert pisze:

  Czy etatowy członek zarzadu powiatu dostaje wynagrodzenie ? I to wiadome z naszej kasy ? Jeśli tak to jakaś masakra na najniższym stopniu kolesiostwo obłuda i kasa kasa a co się dziwić w skali państwa i ma być dobrze w tym kraju .fikcyjne stanowiska i po co to komu i cóż kolejny członek zarządu zrobi dla tego regionu ?

 2. Ziuta pisze:

  Tylko leśnika szkoda

 3. Marcin pisze:

  Tak wygląda cała kariera zawodowa Wojtusia.
  Na początku byli koledzy tatusia,a teraz ma już swoich.
  Wojtek,weź się w końcu za uczciwą pracę i nie bądź już obciążeniem dla mieszkańców naszego powiatu

 4. Pan j pisze:

  Jaki z niego leśnik. Też etatowy

 5. Tomasz pisze:

  Jaki z niego leśnik. Etatowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *