REKLAMA

Pięciu pijanych zatrzymanych na koneckich drogach

Pięciu kierujących pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci podczas minionego weekendu na terenie powiatu koneckiego. Trzech z nich jechało pojazdami, a dwóch rowerami. Cykliści muszą teraz liczyć się z zapłatą wysokich grzywien, natomiast Ci którzy prowadzili auta będą odpowiadać przed sądem.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

„W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach na terenie miasta zatrzymali do kontroli opla. Kierujący nim 27-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu. Z kolei w Królewcu tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena. Za kierownicą siedział 36-latek, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W swoim organizmie miał blisko pół promila. W sobotnie południe na drodze wojewódzkiej 749 w miejscowości Nieświń funkcjonariusze koneckiej drogówki postanowili skontrolować kolejnego volkswagena. Chwilę później okazało się, że kierujący nim 42-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Wszystkim skrajnie nieodpowiedzialnym kierującym zatrzymano prawo jazdy, a o ich dalszych losach zadecyduje sąd” – relacjonuje młodszy aspirant Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie powiatu ujawnili także dwóch nietrzeźwych rowerzystów na drogach powiatu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57-latek zatrzymany w Błaszkowie przez mundurowych z Komisariatu Policji w Stąporkowie. Mężczyzna „wydmuchał” blisko dwa promile alkoholu i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz