REKLAMA

Piękne wieńce dożynkowe w gminie Ruda Maleniecka [wideo, zdjęcia]

W niedzielę rano w Rudzie Malenieckiej miał miejsce przegląd wieńców dożynkowych. W tym roku nowa forma zastąpiła dotychczasowe konkursy na najpiękniejsze dzieło.

REKLAMA

W gminie Ruda Maleniecka trwa okres dożynek. Z tej okazji w minioną niedzielę mieszkańcy dziewięciu miejscowości przygotowali i zaprezentowali piękne tradycyjne wieńce.

– „Od kilkunastu lat tradycyjnie w Rudzie Malenieckiej obchodzimy dożynki gminne. Tak jest również w tym roku. Za chwilę otworzymy korowód i ruszymy do kościoła na uroczystą mszę świętą. W tym roku dziewięć miejscowości z terenu naszej gminy przygotowało piękne wieńce dożynkowe” – mówił wójt Leszek Kuca.

REKLAMA

Udział w prezentacji wzięły miejscowości: Ruda Maleniecka, Młotkowice, Lipa, Dęba, Dęba Kolonia, Wyszyna Fałkowska, Wyszyna Rudzka, Wyszyna Machorowska i Koliszowy.

Po zbiórce przy Urzędzie Gminy uczestnicy przemaszerowali do kościoła, gdzie wieńce zostały poświęcone w trakcie uroczystej mszy świętej.

Forma wydarzenia została zmieniona z konkursu na przegląd ze względu na prośby niektórych mieszkańców gminy. Jest prawdopodobne, że tak będzie się ono odbywać także w przyszłych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *