REKLAMA

Pisarka Isabelle Margot Moulin odwiedziła szkołę w Rogowie [zdjęcia]

We wtorek w Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie miało miejsce wyjątkowe spotkanie z pisarką pochodzącą z Końskich, a obecnie mieszkającą we Francji – Izabelą Małgorzatą Młynarską, znaną jako Isabelle Margot Moulin. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas I-III.

REKLAMA

REKLAMA

Artystka zapoznała widownię z niezwykłymi bajkami z nowego zbioru opowiadań pt. „Księżyc w oknie”. Mimo, iż Isabelle określa się bardziej „rzemieślnikiem słowa” niż pisarką, to jej utwory przypadają do gustu czytelnikom zarówno młodszym, jak i starszym. Jednym z nich jest wydana w tym roku, ciesząca się dużą popularnością fascynująca powieść pt. „Most”.

Młodzież przeniosła się w niesamowity świat wyobraźni, z zaciekawieniem wsłuchując się w prezentowane utwory.  Spotkanie było pełne pytań, humoru i dyskusji. Pisarka zachęcała także młodych czytelników do tworzenia własnych dzieł literackich.

Na koniec spotkania dyrekcja, Waldemar Wiktorowski Beata Gawrońska oraz nauczycielka Anna Dzierzgwa wraz z uczniami, podziękowali artystce za wspaniałe spotkanie, która obiecała, że jak tylko będzie w Polsce, na pewno znów zagości w szkole w Rogowie.

Twórczość Isabelle Margot Moulin można śledzić na jej blogu LITERA-PIÓRA, który znaleźć można TUTAJ.

Zdjęcia [źródło: Szkoła Podstawowa w Rogowie]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *