W środę 4 marca w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji konkursów profilaktycznych „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”, zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie z gminy Słupia Konecka.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Hanna Janduła ze Szkoły Podstawowej w Wólce, III miejsce zdobył Oskar Grzęda ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy, a wyróżnienia Monika Domaradzka i Liliana Górska ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy. Celem konkursu było ukazanie negatywnego wpływu uzależnień na przyszłe życie młodego człowieka. Był on skierowany do uczniów klas VII i VIII.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele policji oraz sanepidu, a także nauczyciele, opiekunowie i uczniowie reprezentujący placówki biorące udział w konkursie.

Ważnym punktem spotkania była prelekcja psychologa, który poruszył temat uzależnień, ich konsekwencji oraz sposobów zapobiegania zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży. Podkreślono znaczenie wczesnej edukacji profilaktycznej oraz świadomych wyborów podejmowanych przez młodych ludzi.
Dorota Łukomska wicedyrektorem w Filharmonii
Układy i jeszcze raz układy. Byle głąb może zostać dyrektorem filharmonii
Staporkow
22:49, 2026-06-30
Duże zainteresowanie firm II etapem obwodnicy
Będzie opóżnienie. Jak zawsze. W tym miescie to tradycja.
Mieszkaniec
15:59, 2026-06-30
Bazarowe Smaczki zamiast Calore Caffe po rewolucjach!
Artykuł sponsorowany? No nie wierze. Przyjeżdza jakaś celebrytka, a na tym portalu istne swięto, uwielbienie. Dziękuje, do widzenia.
Gosciu
13:54, 2026-06-30
Burze wywołały zniszczenia na granicy powiatu
Te strażaki to mają straszna robotę- powalone drzewa uprzątnąć- no wyczyn dający im miano bohaterów i co chwile pisania o tym
robert
12:30, 2026-06-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz