REKLAMA

Podrabiana odzież na koneckiej targowicy. Zatrzymano sprzedawcę

Policjanci z wydziału kryminalnego w Końskich, we wtorek na targowicy miejskiej zabezpieczyli blisko 600 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Obywatelce Bułgarii, która na swoim stoisku wprowadzała do obrotu podrobione towary grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

fot. KPP Końskie

We wtorkowy poranek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się na teren targowicy miejskiej, gdzie według ustaleń miało dochodzić do nielegalnego handlu ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi. Na miejscu spotkali kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież, na której widniały podrobione znaki towarowe renomowanych firm.

Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 600 sztuk tekstyliów. Do sprawy zatrzymana została 43–letnia obywatelka Bułgarii, która oferowała do sprzedaży podróbki. W świetle prawa handel podróbkami jest przestępstwem. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku gdyby proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynieść nawet do 5 lat.

REKLAMA

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *