REKLAMA

Pole kempingowe w Sielpi ma ruszyć na majówkę [wideo]

Wielka rewitalizacja Sielpi zakończyła się w ubiegłym roku. Obecnie podkonecki kurort dzięki stworzonym traktom spacerowym przyciąga wiele osób już nie tylko w sezonie, ale i poza nim. Kolejnym elementem, który ma to spowodować jest pole kempingowo-namiotowe, usytuowane po południowej stronie zalewu.

REKLAMA

„Ostatnim elementem, który został odebrany od wykonawcy we wrześniu ubiegłego roku było pole namiotowe połączone z miejscami dla kamperów. W ubiegłym roku bardzo wiele osób dopytywało o możliwość skorzystania, ale niestety nie mogliśmy udostępnić pola. Teraz jesteśmy po wszystkich odbiorach, mamy pełną odpowiedzialność za to miejsce” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Polem zarządzać ma zewnętrzna firma, która wydzierżawi to miejsce od gminy. Obecnie trwa przetarg dotyczący tego zadania  –„Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi ogłosił przetarg na dzierżawę, która mam nadzieję wyłoni dzierżawcę udostępniającego na zasadach rynkowych miejsc pod postój kamperów czy rozbicie namiotów” – tłumaczy Obratański.

REKLAMA

Samorząd gminy Końskie chce by pole kempingowo-namiotowe ruszyło w pełni przed weekendem majowym.

REKLAMA

Dodaj komentarz