REKLAMA

Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych [zdjęcia]

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, jak co roku w okresie poprzedzającym ferie zimowe, spotykają się z uczniami w szkołach, aby porozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzić ten czas.

REKLAMA

Policjanci z koneckiej komendy spotkali się z uczniami w ramach ogólnopolskich akcji „Bezpieczne Ferie 2024” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, by przypomnieć im kilka ważnych zasad przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

REKLAMA

W ostatnich dniach mundurowi z powiatu koneckiego odwiedzili i przeprowadzili pogadanki z uczniami między innymi w Szkole Podstawowej w Rogowie, Nieświniu i Gowarczowie.

Z młodszymi klasami poruszyli temat bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, bezpiecznego poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych, istocie noszenia odblasków, jak również środkach ostrożności, gdy zostają sami w domach. Ze starszymi uczniami poruszyli temat bezpieczeństwa na zimowiskach, kuligach, w ruchu drogowym, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych.

W trakcie prowadzonych spotkań policjanci przypominali o elementarnych zasadach i przepisach obowiązujących na stoku oraz przekazywali ulotki zwierające m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne oraz Fundacja PZU.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *