REKLAMA

Policyjne odwiedziny w koneckich placówkach oświatowych [zdjęcia]

We wtorek mundurowi gościli w licznych placówkach oświatowych, gdzie propagowali wśród uczniów zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. 

REKLAMA

Koneccy funkcjonariusze w ramach ,,Bezpiecznej drogi do szkoły” zawitali do licznych szkół. W Szkole Podstawowej nr 2 dzielnicowy tego rejonu przeprowadził spotkanie z najmłodszymi, dotyczące bezpiecznego powrotu ze szkoły, elementów odblaskowych, a także bezpieczeństwa szeroko pojętego. Kilka godzin później pod tą samą szkołę podjechali funkcjonariusze Ruchu Drogowego na policyjnych motocyklach, którzy zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze w zamian za odblaskową opaskę.

REKLAMA

W tym samym czasie w Przedszkolu Miś, Przedszkolu nr 3 oraz Przedszkolu nr 6 w Końskich dzieci mogły przekonać się jak wygląda tresura policyjnego psa, a także zobaczyć z bliska policyjny radiowóz. Przewodnik czworonoga mł. asp. Kamil Kotwica wraz ze swoim przyjacielem Bakim pokazali różne, ciekawe sztuczki. Nie obyło się również bez instruktażu dla najmłodszych jak ważne jest bezpieczeństwo oraz elementy odblaskowe.

Dzielnicowy zawitał również w Zespole Szkół w Nowym Kazanowie. Tam po spotkaniu z uczniami dotyczącym bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ochronie przed dziką zwierzyną oraz nauczeniem się numeru alarmowego 112, przekazał wraz z dyrekcją opaski odblaskowe.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *