REKLAMA

Ponad milion złotych na modernizację sakralnych obiektów w gminie Fałków [wideo, zdjęcia]

Z dwóch edycji Programu Odbudowy Zabytków pełnymi garściami czerpie gmina Fałków. Samorząd otrzymał przeszło milion złotych na remonty i modernizacje sakralnych, zabytkowych obiektów znajdujących się na jego terenie. 

REKLAMA

W sumie dotowane będą cztery różne zadania –„W pierwszej edycji dostaliśmy pieniądze na dwa wnioski: rewitalizację zabytkowych organów w kościele w Czermnie, natomiast w Fałkowie na odbudowę muru oraz częściowe remonty zakrystii i sali katechetycznej oraz wejścia, czyli schodów – tutaj chcemy te rzeczy zmodernizować. W drugiej edycji pierwszy wniosek dotyczy kościoła w Czermnie i jest związany z wieżą przy zabytkowym kościele, a drugi element to odnowienie, rewitalizacja mauzoleum rodziny Jakubowskich, fundatorów tego kościoła. Drugi wniosek związany był z cmentarzem z okresu I wojny światowej, który znajduje się w miejscowości Fałków. Chcemy też przeprowadzić rewitalizację tego cmentarza” – tłumaczy Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

Na wymienione cztery projekty samorząd otrzymał 1 milion 47 tysięcy złotych. Z własnego budżetu gmina będzie musiała dołożyć tylko 2% wartości zadań.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *