REKLAMA

Poprawi się jakość parkingu przy targowicy w Końskich [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod przebudowę parkingu przy skrzyżowaniu ulic Dolnej i Spółdzielczej w Końskich. Wkrótce zostanie on utwardzony, a obecny stan przedstawiający rozpoczęcie działań w tym miejscu ukazujemy w załączonym poniżej wideo.

REKLAMA

Parking przy skrzyżowaniu ulic Dolnej i Spółdzielczej służył głównie przedsiębiorcom, którzy dzierżawią stoiska na targowicy miejskiej. O jego historii oraz zmianach, jakie przejdzie już niebawem mówi nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

„To jest plac, który powstał z wyburzenia budynku mieszkalnego przy ulicy Spółdzielczej 14. Ten budynek jeszcze na początku lat 2000. był zamieszkały, ale był w takim stanie technicznym, że inspektor nadzoru budowlanego sugerował jego rozbiórkę, stąd podjęliśmy decyzję o stopniowym wyprowadzaniu lokatorów budynek mógł być rozebrany i ten plac na rogu ulicy Dolnej i Spółdzielczej dzisiaj służy jako takie miejsce postojowe, jak i miejsce handlu. Przystosowany jest do tego dosyć prowizorycznie i chcemy to w najbliższym czasie zmienić, czyli tę płytę wymienić na drobny grys, utwardzony, który jednocześnie będzie spełniał rolę nawierzchni pod parking, jak również miejsca do handlu – mówił nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Obecnie na miejscu trwają prace przygotowawcze zlecone przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich, które zarządza terenem targowicy miejskiej. Inwestycja uzyskała już wszelkie decyzje administracyjne zezwalające na przebudowę parkingu, a gmina jest po ustaleniach z jego użytkownikami.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Poprawi się jakość parkingu przy targowicy w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Będzie parking a i tak większość samochodów będzie parkowała wzdłuż ulicy Dolnej pomimo zakazu parkowania a tylko dlatego, że nikt na to nie zwraca uwagi. Osobiście widziałem jak Strażnicy miejscy odwracali głowę aby nie widzieć samochodów które łamią przepisy ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *