REKLAMA

Poprawi się jakość parkingu przy targowicy w Końskich [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod przebudowę parkingu przy skrzyżowaniu ulic Dolnej i Spółdzielczej w Końskich. Wkrótce zostanie on utwardzony, a obecny stan przedstawiający rozpoczęcie działań w tym miejscu ukazujemy w załączonym poniżej wideo.

REKLAMA

Parking przy skrzyżowaniu ulic Dolnej i Spółdzielczej służył głównie przedsiębiorcom, którzy dzierżawią stoiska na targowicy miejskiej. O jego historii oraz zmianach, jakie przejdzie już niebawem mówi nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

„To jest plac, który powstał z wyburzenia budynku mieszkalnego przy ulicy Spółdzielczej 14. Ten budynek jeszcze na początku lat 2000. był zamieszkały, ale był w takim stanie technicznym, że inspektor nadzoru budowlanego sugerował jego rozbiórkę, stąd podjęliśmy decyzję o stopniowym wyprowadzaniu lokatorów budynek mógł być rozebrany i ten plac na rogu ulicy Dolnej i Spółdzielczej dzisiaj służy jako takie miejsce postojowe, jak i miejsce handlu. Przystosowany jest do tego dosyć prowizorycznie i chcemy to w najbliższym czasie zmienić, czyli tę płytę wymienić na drobny grys, utwardzony, który jednocześnie będzie spełniał rolę nawierzchni pod parking, jak również miejsca do handlu – mówił nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Obecnie na miejscu trwają prace przygotowawcze zlecone przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich, które zarządza terenem targowicy miejskiej. Inwestycja uzyskała już wszelkie decyzje administracyjne zezwalające na przebudowę parkingu, a gmina jest po ustaleniach z jego użytkownikami.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Poprawi się jakość parkingu przy targowicy w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Obywatel pisze:

    Będzie parking a i tak większość samochodów będzie parkowała wzdłuż ulicy Dolnej pomimo zakazu parkowania a tylko dlatego, że nikt na to nie zwraca uwagi. Osobiście widziałem jak Strażnicy miejscy odwracali głowę aby nie widzieć samochodów które łamią przepisy ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *