REKLAMA

Poseł Michał Cieślak w Końskich o rządowych środkach [wideo]

Poseł Michał Cieślak odwiedził Końskie przy okazji Kuźnic Koneckich. Były minister ds. samorządu podkreślał, jak wiele środków spłynęło do regionu w okresie ostatnich kilku lat.

REKLAMA

W trakcie powoli mijającej kadencji Cieślak w Końskich pojawiał się najczęściej z prezentami dla włodarzy. To on przekazywał dla Końskich dofinansowanie do budowy Przedszkola w Bedlnie oraz hali widowiskowej przy Koneckim Centrum Kultury. To były duże dofinansowania pochodzące z tak zwanego „Polskiego Ładu”. Powiat konecki z jego rąk otrzymał promesę na dofinansowanie Szpitala im. św. Łukasza – przeszło 3 miliony złotych. Z Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych Michał Cieślak zapewnił Konecczyźnie pieniądze na budowę ulicy Hutniczej na terenach inwestycyjnych Końskich.

Podczas ostatniej wizyty polityk związany ze Zjednoczoną Prawicą zwrócił się do samorządowców i wszystkich mieszkańców przekazując dobre informacje dotyczące powstawania nowego rządowego osiedla w Końskich  –„Chciałem Państwu też pogratulować, bo dzisiaj wiele gmin, wiele miast zazdrości Wam wielu inwestycji, które tutaj się realizują. Miasto i Gmina Końskie, ale również cały powiat konecki dzisiaj są na czele jeżeli chodzi o wiele inwestycji: infrastrukturalnych, drogowych, ale i tych społecznych. Tego chcę Państwu pogratulować. Niedawno z panem burmistrzem uruchamialiśmy infrastrukturę na terenach przemysłowych. Często powtarzałem to jako minister, że to dobry przykład jak samorząd może dobrze działać. Nie tylko jako administrator, ale również działać swoimi zasobami by później zarabiać. Skonsolidowane około 700 działek, piękna strefa ekonomiczna, gospodarcza i duże wpływy do miasta i dużo zatrudnionych osób. To też zrewitalizowana Sielpia, a niedługo rozpocznie się tu budowa mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie +. 26 lipca będą kolejne środki, które wpłyną na konto gminy i ta budowa się rozpocznie. Te mieszkania będą służyć Wam: młodym ludziom, osobom starszym. To rada gminy będzie decydować kto otrzyma taki przydział i stanie się właścicielem takiego mieszkania płacąc umiarkowany czynsz. To program rządowy, który przetworzyliśmy z Mieszkania + i on działa. Końskie będą jednym z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie to powstanie. Gratuluję Państwu, a ze swojej strony mogę tylko dodać, że bardzo się cieszę, że miałem wpływ na środki, które miasto i gmina otrzymała pełniąc urząd ministra w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego” – przemawiał Michał Cieślak, poseł na Sejm RP.

REKLAMA

Po wizycie na Kuźnicach parlamentarzysta odwiedził także maleńkie sołectwo Gracuch by tam wspólnie z mieszkańcami wziąć udział w pikniku rodzinnym.

REKLAMA

5 thoughts on “Poseł Michał Cieślak w Końskich o rządowych środkach [wideo]

 1. Zbiorkom pisze:

  A czym przyjechał do Koñskich?a czym do Gracucha?

 2. Marcin pisze:

  Wyjął pieniądze z własnej kieszeni i zapewnił konecczyźnie.
  Dobry pan dba o ludzi.
  Hipokryzja w czystej postaci.
  Piec zorganizował za pieniądze samorządu więc wyborczy dla pisuarów.
  Wstyd!
  I jeszcze disco polo,żenada.

 3. TOJA pisze:

  A co byś ty chcioł , Obratański cóś zorganizuje źle.A co tobie się podobuje. Może lewica ,PSL ,NO CO.

 4. Michal pisze:

  Za to lotnisko na rynku które kosztowalo duzo pieniedzy i oszpecilo miasto nigdy nie wybacze i malo tego dodam ze jest to przyklad gdzie wydawane pieniadze czesto dzialaja na szkode miasta.

 5. Michal pisze:

  Zepsuliscie rynek i jeszcze to kosztowalo sporo pieniedzy i utrudnien w zyciu mieszkanców. Klowny a nie wlodarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *