REKLAMA

Posłowie PiS-u obiecują starania o kolej w Końskich [wideo]

Przy okazji ostatnich wyjazdowych obrad Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości, które odbyły się w Końskich poruszono ważny dla konecczan temat linii kolejowej nr 25.

REKLAMA

Do Końskich przyjechali parlamentarzyści rządzącej opcji: posłowie – Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba oraz Marek Kwitek, a także senator – Krzysztof Słoń. O potrzebie remontu linii biegnącej od Skarżyska Kamiennej przez Końskie, dalej do Opoczna i Tomaszowa mówili przede wszystkim Lipiec i Zuba. Główny problem w modernizacji linii upatrują oni w Zarządzie Województwa Świętokrzskiego.

„Konferencja <<Dobre Sąsiedztwo Kolei>> miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Skarżysku. Jej pokłosiem są dobre wieści dla Końskich. Powiat Konecki zabiega o modernizację linii kolejowej nr 25, a to bardzo stary odcinek kolejowy, który przebiega w kierunku wschód-zachód. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda w ten sposób, że ten odcinek między Skarżyskiem a Opocznem i dalej przez Tomaszów do Łodzi jest na liście rezerwowej. My czynimy starania by doprowadzić do jak najszybszej elektryfikacji tego odcinka. To jest postulat również powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.” – mówił poseł Lipiec.

REKLAMA

„Zainteresowanie tą inwestycją jest duże zarówno w powiatach województwa świętokrzyskiego, jak i w powiatach wojewówdztwa łódzkiego. Ba, również zainteresowany jest tą linią Marszałek Województwa Łódzkiego. Główny problem to to, że w zadanie nie włącza się Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Ja przypomnę, że odcinek Sandomierz – Skarżysko został zrealizowany dzięki wspólnej inicjatywie Marszałka Podkarpacia i Świętokrzyskiego. To oni przeznaczyli po 3,5 miliona złotych na przygotowanie dokumentacji, a tę dokumentację przejęła kolej i ją realizowała. Tutaj również jest taka koncepcja by powstała ta dokumentacja i kolej jest gotowa w tę inwestycję się zaangażować. Niestety upływają lata, różne środowiska się upominają o linię, najbardziej mieszkańcy i inwestorzy. Odpowiadając na pytanie czy ta inwestycja jest realna – ona jest realna, ale w partnerstwie. Partnerstwie również Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.” – tłumaczyła posłanka Maria Zuba.

Przypomnijmy tylko, że o planach odnowienia tej linii, sprowadzenia ponownie pasażerskich pociągów do Końskich i poprawie transportu kolejowego w gminie Końskie i powiecie koneckim słyszymy już od wielu lat. Rok temu podczas Sejmiku Ziemi Odrowążów głośno mówił o tym temacie poseł Robert Telus, wcześniej o tę linię zabiegali także działacze Platformy Obywatelskiej z Marzeną Okłą-Drewnowicz na czele. A póki co pociągi do Końskich jak nie przyjeżdżały tak nie przyjeżdżają.

REKLAMA

Dodaj komentarz