REKLAMA

Postacie z bajek przejęły Przedszkole w Stadnickiej Woli [zdjęcia]

W Przedszkolu Sowa w Stadnickiej Woli obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Były konkursy, zabawy i dyskoteka.

REKLAMA

Podczas Dnia Postaci z Bajek po przedszkolnych korytarzach spacerowały piękne księżniczki, rycerze w lśniących zbrojach, zwierzątka z bajek, można było spotkać również Batmana, Spidermana czy kota w butach. Dzieci, w barwnych strojach prezentowały swoich ulubionych bohaterów.

REKLAMA

Wychowawczynie: Małgorzata Wiśniewska, Elżbieta Dąbroś, Małgorzata Lipnicka, Karolina Rogalska, przebrane w kolorowe stroje, przygotowały niezwykłe atrakcje. W auli szkolnej wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przeróżnych zabawach: tańcach, wspólnym śpiewaniu piosenek, przeglądzie strojów. Obejrzały prezentację bajkowych postaci przygotowaną przez uczniów klas V pod opieką Anny Gut i Izabeli Szumilas. Wzięły udział w konkursie zagadek prowadzonym przez dyrektora Czesława Staciwę, który na tę okazję zamienił się w Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Wiersze dla przedszkolaków czytali starsi uczniowie i zaproszona na uroczystość, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek. Wiersz pt. „Zosia Samosia”, czytał Franio Galas z grupy „Zerowiaczki”.

W czasie bajkowej dyskoteki doskonale bawił się z dziećmi wicedyrektor Marian Wikiera. Opiekę nad dziećmi w czasie imprezy sprawowały także Monika Śliwak i Izabela Fatalska. Przedszkolaki, które zaprezentowały stroje na scenie, otrzymały medale „Super znawcy bajek”. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Na zakończenie dnia przedszkolaki tworzyły i kolorowały ilustracje przedstawiające takich bohaterów jak: Kubuś Puchatek, Smerfy, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię.
Wszyscy doskonale się bawili w pięknych strojach, a uśmiech długo towarzyszył dzieciakom po zakończeniu wspólnych zabaw.

Czytanie literatury w tym dniu było również elementem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Projekt Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Zdjęcia (archiwum Przedszkola):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *