REKLAMA

Potrącenie w Lipie i kolizja w Stąporkowie [zdjęcia]

W poniedziałkowy wieczór niespokojnie było na drogach powiatu koneckiego. W Lipie w gminie Ruda Maleniecka doszło do potrącenia pieszego, a w Stąporkowie miała miejsce kolizja samochodu z motocyklem. W obu przypadkach poszkodowani zostali zabrani do szpitala. 

REKLAMA

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Lipie w gminie Ruda Maleniecka około godziny 18:00 –„63-letni trzeźwy mężczyzna idąc nieprawidłową stroną jezdni nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę  w wyniku czego wszedł wprost pod jadący w tym samym kierunku pojazd marki Volkswagen, którym kierował trzeźwy 23-latek” – mówi nam młodszy aspirant Monika Zamachowska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

63-latek został zabrany przez medyków na badania do szpitala w Końskich.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka godzin później. Około 22:00 w Stąporkowie doszło do zderzenia motocyklu i pojazdu osobowego –„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Honda jadąc ulicą Staszica w Stąporkowie na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Kymco w wyniku czego doszło do zderzenia. Na konsultację medyczną został zabrany kierujący motocyklem, jednak po badaniach opuścił szpital” – relacjonuje młodszy aspirant Zamachowska.

W tym wypadku sprawca został ukarany mandatem karnym.

Zdjęcia z kolizji w Stąporkowie (OSP Niekłań, MOSP Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *