REKLAMA

Poważny wypadek w gminie Smyków. Trwa akcja ratunkowa

Dzisiaj po godzinie 14:000 w gminie Smyków na skrzyżowaniu pomiędzy Cisownikiem, a Strażnicą doszło do wypadku osobówki z ciężarówką. Jedna osoba jest nieprzytomna. Trwa akcja ratunkowa. AKTUALIZACJA: Wiemy już, że służby ratunkowe z miejsca zdarzenia zabrały wszystkie osoby w stabilnym stanie. Aktualizacja z wtorku: Według najnowszych informacji 12-letnia uczestniczka tego zdarzenia w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu. 

REKLAMA

fot. PSP Końskie

-„Dziś o godzinie 14:33 otrzymaliśmy zgłoszenie z informacją, że na skrzyżowaniu między miejscowościami Cisownik i Strażnica w gminie Smyków doszło do wypadku samochodu osobowego Volkswagen Polo z pojazdem ciężarowym. VW Polo podróżowały 3 osoby. Jedna z nich jest nieprzytomna z zachowanymi czynnościami życiowymi. Samochodem ciężarowym podróżowała 1 osoba. Czekamy na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe” – informuje młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

W miejscu zdarzenia droga jest zablokowana. Więcej o tym wypadku mówi sierżant Krzysztof Bernat z Komendy Powiatowej Policji w Końskich –„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Cisownik, na skrzyżowaniu dróg, trzeźwy kierujący pojazdem osobowym 19-latek jadąc z dwojgiem pasażerów, uderzył w wykonujący manewr skrętu w lewo pojazd ciężarowy Man kierowany przez 49-latka. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem VW Polo wraz z 12-letnia pasażerką i 13-letnim pasażerem pojazdu VW Polo zostali zabrani przez ZRM do szpitala w Kielcach. Szczegółowo ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin” – relacjonuje Bernat.

Według naszych informacji wszyscy uczestnicy wypadku są obecnie w stabilnym stanie. Aktualizacja z wtorku: Według najnowszych informacji 12-letnia uczestniczka tego zdarzenia w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *