REKLAMA

Powiat Konecki i Gmina Fałków z rządowym wsparciem na drogi [zdjęcia]

Ponad 50 milionów złotych otrzymały świętokrzyskie gminy i powiaty na remonty dróg. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a umowy z samorządowcami podpisał wojewoda Zbigniew Koniusz. Z naszego regionu środki dostaną dwa samorządy: powiatu koneckiego oraz gminy Fałków.

REKLAMA

– „To kolejna odsłona rządowego programu. Dużo się dzieje na waszych drogach. Są one coraz ładniejsze, ale także – co najważniejsze – o bardzo dobrych parametrach. Drogi to nie tylko standard i bezpieczeństwo poruszania się po nich, ale także otwarcie dla danej miejscowości czy całego województwa na inwestorów” – mówił wojewoda witając samorządowców w urzędzie wojewódzkim.

REKLAMA

Podpisanie umów miało miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w miniony czwartek. Dzięki temu wsparciu w ramach pierwszego naboru wniosków do Powiatu Koneckiego trafi 1 953 400 złotych. Stosowne umowy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w czwartek 17 sierpnia podpisali wojewoda Zbigniew Koniusz i przedstawiciele władz naszego powiatu: starosta – Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu – Jarosław Staciwa i skarbnik – Edyta Drążkiewicz. Dzięki tym środkom wyremontowane zostaną cztery odcinki dróg:

 • Miedzierza – Matyniów – Przyłogi odcinek o długości 840 mb,
 • Ruda Białaczowska – Gowarczów odcinek o długości 1050 mb,
 • Stąporków – Świerczów – Nówki – Sorbin odcinek o długości 2520 mb,
 • Jasna w Końskich odcinek o długości 300 mb.

Z kolei gmina Fałków otrzymała dofinansowanie w wysokości 99 731 zł na przebudowę drogi relacji Fałków – Olszamowice. Szacowana całkowita wartość zadania to 166 219,34 zł. Umowę w imieniu samorządu podpisali: wójt Fałkowa Henryk Konieczny i skarbnik Anna Wajnberger.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Powiat Konecki i Gmina Fałków z rządowym wsparciem na drogi [zdjęcia]

 1. Zawiedziony pisze:

  Oczywiście o drodze powiatowej ze Stąporkowa przez Czarniecką Górę, Błotnicę , Modrzewinę w kierunku Przyłóg jak zwykle zapomniano.

 2. Kierowca pisze:

  Kilka z kilkudziesięciu km dróg które wymagają gruntowne naprawy, to ma być wsparcie? Jak zwykle na wiosnę wyjadą „plujki” by zalać resztki asfaltu który tam został. A co z głównymi drogami wyjazdowymi też po 1km na 4lata przed wyborami będą robione?

 3. TVPIS pisze:

  Pisowce oddajcie pieniądze które daliście na Kościół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *