REKLAMA

Powiat realizuje drogi z dotacją z Polskiego Ładu i wsparciem gmin [wideo, zdjęcia]

Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich realizuje obecnie kilka przebudów i remontów jezdni w ramach otrzymanej dotacji z Funduszu Polski Ład. To odcinki biegnące przez wiele gmin naszego regionu.

REKLAMA

„Prace te rozpoczęły się już podczas minionej kadencji i będą kontynuowane w kolejnych miesiącach […] Jest to przebudowa drogi powiatowej Ruda Maleniecka – Jacentów, a konkretnie to odcinek w miejscowości Jacentów, a także przebudowa drogi Wąsosz – Czermno i jest to odcinek o długości 2,5 kilometra. Kwota dofinansowania z Polskiego Ładu to 98%, a 2% to wkład własny powiatu koneckiego”  – tłumaczy Jarosław Staciwa, wicestarosta konecki.

Kolejne drogi przebudowywane są także przy dotacji z Polskiego Ładu, ale w ramach programu poświęconego terenom popgrowskim. W tym przypadku dofinansowanie to 95%, a wkład powiatu 5% –„To jest odcinek od ul. Częstochowskiej do Zalewu Antoniów, drugi odcinek to skrzyżowanie w Wólce, a trzeci jest w miejscowości Przyłogi” – dodaje Staciwa.

REKLAMA

W ostatnim czasie powiat oddał nową drogę w Jakimowicach, gdzie 50% finansowania zapewniła gmina Radoszyce. Oddano do użytku także odcinek Smarków – Piasek w gminie Stąporków. Rozpoczęły się przetargi na kolejne drogi –„Jest to przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Gliniany Las na granicy powiatu koneckiego oraz remont dojazdu do mostu w Kawęczynie” – opowiada wicestarosta konecki.

Prace w gminie Smyków na wspomnianych jezdniach zaplanowano jeszcze na ten rok. W sumie koszty realizacji dróg w powiecie koneckim z Polskiego Ładu to blisko 10 mln złotych .

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Powiat realizuje drogi z dotacją z Polskiego Ładu i wsparciem gmin [wideo, zdjęcia]

 1. NIkoś pisze:

  Oooo komentarze odblokowane. A co z odcinkami dróg gdzie wszystkie wokół są nowe, a krótkie odcinki z dziurami, tak jakby zabrakło kasy na dokończenie. Powiat Stąporków i wylotówka do Odrowążka (powiat Skarżysko) brak 1 km asfaltu, czy w Pardołowie od skrzyżowania 0,5 km z dziurawym asfaltem, a dalej nowiutki ? Po co takie „oazy” z dziurami ?

 2. Lis pisze:

  Panie Jarku ,a co z droga Radoszyce -Lipa będzie w tym roku zakończenie

 3. Mefisto pisze:

  Droga Wąsosz w stronę Janowa nie wymaga komentarza.

 4. Oleg pisze:

  Droga Furmanów – Boków miała być zrobiona i zapadła cisza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *