Trwa budowa nitki gazociągu w sołectwie Rogówek w gminie Gowarczów. Inwestycja zmierza już ku końcowi, a my prezentujemy, jak przebiegają prace.
REKLAMA![](https://tkn24.pl/wp-content/uploads/2021/02/DachBud2021.gif)
–„Jesteśmy na etapie dalszego gazyfikowania gminy Gowarczów. W tej chwili będzie zgazyfikowane sołectwo Rogówek, jest to odcinek o długości około 2 kilometrów. Termin realizacji jest do końca kwietnia. Mieszkańcy długo wyczekiwali na tę inwestycję, ponieważ dużo osób chce korzystać z gazu. Sieć za chwilę powstanie, mieszkańcy będą się mogli do niej przyłączyć, a w ślad za tym idzie ochrona środowiska, bo dużo osób chce korzystać z ogrzewania gazowego” – informuje nas wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.
![](https://tkn24.pl/wp-content/uploads/2025/01/smart-2025-gif.gif)
![](https://tkn24.pl/wp-content/uploads/2024/09/projekt-dieta-dominika-pakula.png)
Całość inwestycji realizuje Polska Spółka Gazownictwa, co oznacza, że budowa gazociągu nie obciąża gminnego budżetu. –„Z naszej strony to tylko zabieganie, żeby gazyfikować dalszą część gminy” – dodaje wójt Gowarczowa.
Jak dotąd w gminie zgazyfikowane są miejscowości Gowarczów, Bębnów, Komaszyce, Miłaków i Morzywół. Wójt jednak liczy, że budowa kolejnych nitek gazociągu w gminie Gowarczów nie będzie ustępować. Kolejnym sołectwem, jakie zostanie zgazyfikowane najprawdopodobniej będzie Brzeźnica.
Zdjęcia: